Model: 505
Waga produktu: 1.700 kg
Realizacja zamówienia: 48 godzin
Wysyłka od: 6.99 PLN
Wydawca: PWRiL

Warszawa 2010, wyd. 1, format 165 x 240, objętość 722 str., oprawa twarda

„Hodowla koni” prof. Romana Prawocheńskiego jest  reprintem podręcznika, który ukazał się  w latach 1947–1950 nakładem Biblioteki Puławskiej. Jest to zarazem kolejna pozycja z serii „Klasyka literatury hipologicznej”.

Z upływem czasu wiedza przedstawiona w tym dziele nie tylko  nie uległa dezaktualizacji, ale podręcznik stał się  jeszcze ciekawszy i cenniejszy ze względu na swój, niespotykany  dzisiaj, kompleksowy, wszechstronny charakter,  szeroką bazę biologiczną oraz doświadczenia naukowe   i  niezwykle bogatą praktyczną wiedzę Autora.

Dlatego też każdy  studiujący hodowlę koni, zajmujący się nią praktycznie, powinien się z nim zapoznać i mieć w swojej bibliotece.

Tom I nPochodzenie, typy, rys historii hodowli, pokrój i metody wyceny konia Część I A. Pochodzenie i typy koni B. Krótki rys historii hodowli koni Część II Określenie zdatności konia A. Pokrój konia (exterieur) B. Metody wyceny konia Tom II Rasy koni Tablice orientacyjne podziału ras koni Część I Konie kulturalnych odmian i ras A. Konie szybkie typu konstytucji oddechowej („respiratorius”) B. Konie o konstytucji mieszanej: oddechowej i mięśniowej („respiratorius” plus „muscularis”) C. Konie o konstytucji mięśniowej („muscularis”) z odchyleniem w kierunku konstytucji opasowej („digestivus”) Część II Konie prymitywnych odmian i ras A. Konie prymitywne o typie konstytucji oddechowej („respiratorius”) B. Konie prymitywne o typie konstytucji mieszanej C. Konie o konstytucji mięśniowej z odchyleniem czasem w kierunku konstytucji opasowej Część III Bastardy konia, osłów i zebr 1. Muły 2. Zebroidy Tom III Rozpłód, wychów, żywienie i użytkowanie koni Część I Rozpłód A. Ogólne uwagi o dziedziczności koni B. Praktyka doboru stadnego materiału Część II Wychów koni A. Wychów koni Część III Żywienie i użytkowanie koni A. Żywienie koni B. Krótki zarys użytkowania koni

Książka

  • Autor: 

    Prawocheński Roman

  • ISBN: 

    978-83-09-99023-9

Inne produkty z tej serii:
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...