Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: Knaflewski Mikołaj,
Waga produktu: 0.710 kg
Wysyłka od: 10.50 PLN
Wydawca: PWRiL

Warszawa 2007, wyd. 1, format 170 x 240, objętość 316 str., oprawa miękka
Podręcznik akademicki „Ogólna uprawa warzyw" au­torstwa profesorów Emila Chroboczka i Henryka Skąpskiego ukazał się ostatnio w roku 1984. Było to kolejne wydanie książki z roku 1957 napisanej przez nieżyjącego już profesora Emila Chroboczka, twórcę Instytutu Warzywnictwa w Skier­niewicach.
Od wielu już lat podnoszono potrzebę opracowania i wydania nowego podręcznika. Uprawę szczegółową warzyw w polu przedstawiono w „Polowej uprawie warzyw", napisa­nej przez zespół autorów pod redakcją profesora Mariana Orłowskiego. Z kolei „Uprawa warzyw pod osłonami", przygoto­wana pod redakcją profesora Tadeusza Pudelskiego, obejmuje oprócz uprawy poszczególnych gatunków roślin warzywnych łącznie z grzybami także zagadnienia ogólne ich produkcji w pomieszczeniach. Dlatego też w tym opracowaniu ograni­czono tematykę ogólnej uprawy pod osłonami do niezbędne­go minimum, koncentrując się na zagadnieniach dotyczących ogólnych zagadnień uprawy warzyw w polu.
Poszczególne rozdziały podręcznika napisali specja­liści z uczelni rolniczych, a także Instytutu Warzywnictwa w Skierniewicach. Wyrażam przekonanie, że będzie on po­mocny w zdobywaniu wiedzy przez studentów ogrodnictwa i rolnictwa, a także przydatny dla praktyków zajmujących się produkcją warzyw.
Autorzy będą wdzięczni za wszelkie uwagi i sugestie, które zostaną uwzględnione w następnych wydaniach. Mikołaj Knaflewski

1. Wiadomości wprowadzające 2. Pochodzenie i klasyfikacja roślin warzywnych 3. Warunki środowiska 4. Wyposażenie techniczne gospodarstw 5. Zmianowanie i płodozmian w uprawie 6. Uprawa roli i przygotowanie podłoży 7. Żywienie i nawożenie roślin 8. Rozmnażanie roślin warzywnych 9. Materiał siewny roślin warzywnych 10. Produkcja rozsady warzyw 11. Siew i sadzenie 12. Zabiegi pielęgnacyjne 13. Nawadnianie 14. Przyspieszona uprawa warzyw 15. Ochrona przed chwastami 16. Ochrona warzyw przed chorobami i szkodnikami 17. Dojrzewanie i zbiór 18. Traktowanie pozbiorcze warzyw 19. Przygotowanie warzyw do obrotu i transport 20. Przechowywanie 21. Produkcja nasion roślin warzywnych

Książka

  • Autor: 

    Knaflewski Mikołaj

  • ISBN: 

    978-83-09-01025-8

Inne produkty z tej serii: