Olsztyn 2013, wydanie 1, format 165 x 235, objętość 395 str., oprawa twarda
Inspiracją do napisania tej książki było pierwsze w kraju szkolenie specjalizacyjne w zakresie użytkowania i patologii zwierząt laboratoryjnych. Właśnie w ramach dwuletniego szkolenia promującego specjalistów w wymienionej dziedzinie zgromadzono materiały licznych wykładowców, które stały się podstawą niniejszej monografii.
Motywacje do opracowania przedstawionych zagadnień wynikały z trudności mających swe źródło zarówno w potrzebie przybliżenia aspektów praktycznych pracy ze zwierzętami laboratoryjnymi, jak i zrozumienia konieczności użycia zwierząt do doświadczeń. Potrzeba szerokiego ukazania niniejszej problematyki była także podyktowana długoletnim brakiem podobnej publikacji w polskiej literaturze.
Bardzo szybki rozw&
oacute;j wiedzy o zwierzętach laboratoryjnych, szeroki zakres ich użytkowania, a także objęcie ich europejskim prawodawstwem skłoniły nas do uwzględnienia w książce najbardziej istotnych zagadnień, z którymi boryka się współczesny lekarz weterynarii zajmujący się zwierzętami doświadczalnymi lub też kierownik zwierzętami. Książka porusza wiele interesujących zagadnień, których znajomość jest konieczna w pracy w zwierzętarniach doświadczalnych. Zawiera bowiem praktyczne porady niezbędne w dążeniu do optymalnej pracy ze zwierzęciem używanym w eksperymencie. W poszczególnych rozdziałach przewija się troska o zdrowie i dobrostan zwierząt doświadczalnych.
Książka
-
ISBN:
978-83-7299-811-8
-
Redaktor:
Szarek J., Szweda M., Strzyżewska E.