Wrocław 1998, wydanie 1, format 170 x 230, objętość 129 str., oprawa miękka
Potrzebą napisania tego skryptu było wyczerpanie ostatniego nakładu z roku 1980. Poprzednie opracowanie przeznaczone było głównie dla studentów Medycyny Weterynaryjnej i zawierało wiadomości z zakresu hodowli ogólnej jak i genetyki. Z uwagi na rozwój nauki, postępującą specjalizację zawodową i coraz większe wymogi stawiane studentom i lekarzom weterynarii postanowiono w planie studiów utworzyć dwa odrębne i poszerzone przedmioty: genetykę zwierząt i ogólną hodowlę zwierząt. W niniejszym opracowaniu uwzględniono nowe elementy wiedzy z zakresu ogólnej hodowli, które są niezbędne w wykonywaniu „uwspółcześnionego1' zawodu lekarza weterynarii. Dlatego też oprócz wiadomości wchodzących w skład klasycznej
ogólnej hodowli zwierząt, wprowadzono nowe zagadnienia, np. podano rasy psów, ich topografię i metody oznaczenia wieku u psów i kotów. Podano również i krótko omówiono współczesne rasy dużych zwierząt gospodarskich, a także kóz. W skrypcie, oprócz klasycznie używanej nomenklatury, podano tradycyjne określenia używane przez hodowców-praktyków, a także w niektórych rozdziałach podano nazwy łacińskie.
Z niniejszego opracowania będą mogli również korzystać studenci studiów zaocznych i dziennych innych wydziałów Akademii Rolniczej.
Autor, wszystkie uwagi krytyczne dotyczące treści jak i sposobu opracowania, przyjmie z wdzięcznością i rozważy możliwość dokonania poprawek.
Książka
-
Autor:
Jerzy Monkiewicz
-
ISBN:
83-87866-30-X