Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: , Janusz Kuźniewicz, Andrzej Filistowicz
Waga produktu: 0.460 kg
EAN: 8389189801
Wysyłka od: 9.90 PLN

Wrocław 2006, wyd. 1, format 165 x 235, objętość 251 str., oprawa miękka

Książka stanowi kompleksowe opracowanie na temat chowu i hodowli nutrii, dlatego w treści swej w pełni odpowiada tytułowi. Jest starannie przygotowana, dzięki czemu czytanie je oraz przyswajanie wiadomości przez czytelnika są niezwykle łatwe.

Całość opracowania podzielona została na 15 rozdziałów przedstawionych w sposób chronologiczny, typowy dla tego rodzaju opracowań. Wstęp, który stanowi pierwszy rozdział, autorzy rozpoczynają od historii nutrii na świecie i w kraju, następnie podają skalę produkcji skór nutriowych w Polsce po II wojnie światowej, łącznie z prognozą na lata następne bieżącej dekady lat dwutysięcznych. Niezwykle cenną i godną uwagi jest ta część wstępu, którą autorzy poświęcają twórcom hodowli nutrii w kraju.

W kolejnych rozdziałach przedstawiono informacje na temat skóry i okrywy włosowej, genetycznych podstaw hodowli nutrii, zasad rozmnażania, żywienia i użytkowania nutrii. Zagadnienie użytkowania nutrii zostało przedstawione w sposób wyczerpujący, a elementem innowacyjnym są propozycje z zakresu sztuki kulinarnej.

Bardzo cennym dla książki jest rozdział na temat założeń technologicznych niezbędnych do projektowania ferm nutrii wraz z kalkulacją ekonomiczną. materiał ten daje czytelnikowi możliwość podejmowania decyzji o wyborze kierunku  własnej działalności gospodarczej. Opisane przez autorów metody służące obliczaniu rachunku ekonomicznego są oparte na prawidłowo wyszczególnionych wskaźnikach ekonomicznych. Rozdział ten stanowi niewątpliwie nowatorską formę zakończenia książki, w której wyczerpująco omówione zostały chów i hodowla nutrii.
 

1. Wstęp 2. Pochodzenie i biologia nutrii 3. Budowa skóry i okrywy włosowej 4. Odmiany barwne nutrii 5. Genetyczne podstawy hodowli nutrii 6. Rozród nutrii 7. Żywienie 8. Odchów młodzieży 9. Kierunki użytkowania nutrii 10. Praca hodowlana 11. Budownictwo fermowe 12. Zasady higieny i najważniejsze choroby nutrii 13. Założenia technologiczno-projektowe dla ferm nutrii 14. Kalkulacja chowu nutrii 15. Piśmiennictwo

Książka

  • ISBN: 

    83-89189-80-1

  • Redaktor: 

    Janusz Kuźniewicz, Andrzej Filistowicz

Inne produkty z tej serii:
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...