Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: Vicky Halls,
Waga produktu: 0.500 kg
EAN: 9788389896841
Wysyłka od: 9.90 PLN
Wydawca: Galaktyka

Łódź 2007, wydanie 1, format 160 x 240, objętość 232 str., oprawa miękka
Znajomość kociej psychiki w porównaniu ze znajomością psiej natury jest niestety niewielka. Wiele nieprawdziwych opinii na temat kotów psuje kocio-ludzkie relacje. Poza tym ludzie poświęcają kotom zbyt mało czasu, wychodząc z założenia (także fałszywego),
że kot jest samotnikiem i najlepiej poradzi sobie sam. Dzięki książkom, takim jak „Koci detektyw”, pisanym przez znawców kociej natury, można uniknąć nieporozumień i kłopotów w kocio-ludzkich związkach. Autorka słusznie zauważa, że opieka nad zwierzęciem ma być przyjemnością dla obu stron a podstawą sukcesu w wychowaniu kota jest pozwolenie mu na bycie po prostu kotem.
Nie zgadzam się z autorką tylko w przypadku żywienia kotów. Moim zdaniem sucha karma to nie wszystko, a kot powinien dostawać bardzo urozmaicone jedzenie. Książkę polecam wszystkim tym, którzy pragną poznać lepiej kocie charaktery.
Dorota Sumińska
Niezwykle interesująca książka o tym, jak zrozumieć kocie zachowanie. Opisane przez znaną „kocią psycholog” rozmaite przypadki niepożądanych zachowań kotów, ich diagnozy i sposoby leczenia pozwolą każdemu miłośnikowi tych zwierząt lepiej poznać swego przyjaciela. Ta cenna na księgarskim rynku pozycja ma za zadanie pomóc opiekunom kotów szczególnie wówczas, gdy kocie problemy wydają się trudne lub wręcz niemożliwe do rozwiązania. Gorąco polecam.
Wojciech – Albert Kurkowski
redaktor naczelny miesięcznika KOT

Podziękowania 11 Wprowadzenie 13 Rozdział 1: Co stanowi podłoże niewłaściwych zachowań kota? 19 Normalne zachowania prezentowane w niewłaściwych sytuacjach Właściciel – kot. Konflikt osobowości Anomalie neurologiczne Problemy medyczne Rozdział 2: Co robić, gdy sprawy przybierają zły obrót? 25 Pomoc terapeuty Terapie łączone Metoda dotyku Tellington Tresura przy użyciu klikera Rozdział 3: Zabawa w kociego detektywa 36 Rozwój osobowości kota Wczesna socjalizacja i jej znaczenie Zabawy Czy w kocim świecie istnieją stereotypy? Rozdział 4: Brudzenie w domu 57 Prawdopodobne przyczyny brudzenia w domu Czyszczenie zabrudzonych powierzchni Idiopatyczne zapalenie pęcherza u kotów Rozdział 5: Znaczenie moczem 74 Ocieranie Pozostawianie odchodów Drapanie Rozdział 6: Agresja 95 Agresja w czasie zabawy Asertywność i wyuczona agresja Agresja ze strachu Agresja spowodowana bólem Rozdział 7: Agresja i problemy w domach zamieszkiwanych przez wiele kotów 111 Życie społeczne kota Dojrzałość społeczna Czy twoje koty są na wojennej ścieżce? Znaczenie terenu Rozdział 8: Niepokój i strach 149 Jak sobie radzić z wylęknionym kotem? Esencje kwiatowe i leki ziołowe Rozdział 9: Problemy natury neurologicznej 166 Nadmierne lizanie sierści Problemy z łaknieniem Pogoń za własnym ogonem Syndrom kociej przeczulicy Rozdział 10: Więź uczuciowa 182 Czy to jesteś ty? Nieograniczona potrzeba atencji Samotny kot w domu Rozdział 11: Koty trzymane w domu 194 Atrakcyjne środowisko Źródła zadowolenia ważne dla kota Kocie kryjówki Zabawy w polowanie Rozdział 12: Najczęściej zadawane pytania dotyczące kotów 210 Czy lepiej mieć jedno czy dwa kocięta? Jak wprowadzić nowe kocię do domu, w którym mieszka już jeden osobnik? Jak przygotować kota do długiej podróży samochodem? Jak przeprowadzić się z kotem do nowego domu? Epilog 227

Książka

  • Autor: 

    Vicky Halls

  • ISBN: 

    978-83-89896-84-1

Inne produkty z tej serii:
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...