Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: Kuen Shan Kong,
Waga produktu: 0.400 kg
EAN: 9788375790337
Wysyłka od: 9.90 PLN
Wydawca: Galaktyka

Łódź 2008, wydanie 1, objętość 96 str., oprawa twarda

Kwong Kuen Shan, pisarka i malarka, stworzyła książkę, która odkrywa prawdziwą naturę kota. Rozbawione czy poważne, skupione czy ciekawskie, koty przedstawione w Kocie filozoficznym są rozpoznawalne dla ich miłośników na całym świecie.
Czerpiąc starannie dobrane wersy ze skarbnicy myśli chińskiej od najdawniejszych czasów po Konfucjusza i ozdabiając je pięknymi akwarelami, Kwong Kuen Shan powierza czytelnikowi prawdziwą perłę poezji i malarstwa.

Kot filozoficzny to z pewnością jedna z najbardziej oryginalnych pozycji nie tylko w „kociej” literaturze. Zebrane w książce, często niezwykle dowcipne, rysunki trafnie oddają kocią osobowość. Towarzyszą im precyzyjnie dobrane cytaty ze starożytnych chińskich tekstów filozoficznych i poetyckich, w których zaklęta jest mą drość wielu wieków. Dowiemy się z nich czegoś i o kotach, i o nas samych, a nawet odnajdziemy wskazówki, jak żyć. Może dzięki nim inaczej spojrzymy na otaczający świat, i jeszcze bardziej docenimy ważne miejsce, jakie zajmują w nim nasze koty.
miesięcznik KOT

Rzeczą chyba niemożliwą jest przetłumaczenie na jakikolwiek europejski język niepowtarzalnie zwięzłej poezji chińskiej, gdzie całe długie zdanie mieści się w pięciu sylabach. Można co najwyżej, tak jak to zrobiła Kwong Kuen Shan, opowiedzieć ją na nowo własnymi słowami. I co najważniejsze – zachować nastrój.
Przez setki lat alchemicy poszukiwali kamienia filozoficznego. Cieszę się, że ja, skromna tłumaczka, miałam okazję odnaleźć filozoficznego kota.
Eleonora Karpuk – tłumaczka

Książka

  • Autor: 

    Kuen Shan Kong

  • ISBN: 

    978-83-7579-033-7

Inne produkty z tej serii:
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...