Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: Grzegorz Skalmowski,
Waga produktu: 0.330 kg
EAN: 9788392869905
Wysyłka od: 9.00 PLN
Wydawca: Snails Garden

Książka ta nie jest naukowym opracowaniem biologii i historii ślimaka, ale owocem kilkuletniej pracy hodowlanej i obserwacji ślimaków.

Do rzetelnej wiedzy nabytej na przestrzeni wielu lat dodane są niepowodzenia, ­wnioski i pomysły oraz problemy początkującego hodowcy, problemy, z którymi doświadczony hodowca raczej się nie spotyka, bo wszystko jest już dla niego oczywiste i logiczne. Tymczasem każdy, kto dopiero zaczyna swoją działalność związaną z hodowlą towarową ślimaków, stale będzie napotykać trudności, będzie mieć wątpliwości, czy dobrze wszystko zorganizował, jak przeprowadzić daną czynność, aby osiągnąć żą dany skutek, a w końcu, czy podjął właściwą decyzję odnośnie rozpoczęcia hodowli. Wiele osób rezygnuje z podjętego już wyzwania, jakim jest chów ślimaków, a wszystko to w wyniku niepowodzenia, które jest konsekwencją tego, że nigdzie nie można znaleźć naprawdę dokładnych informacji dotyczących szczegółów hodowli, a te właśnie decydują o powodzeniu przedsięwzięcia. Przeważnie hodowcy zazdrośnie strzegą swoich doświadczeń i nic w tym dziwnego, przecież nabyli je kosztem wielu niepowodzeń, nakładów finansowych, cierpliwości i czasu. W książce tej postaram się bardzo rzetelnie odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania, pomóc w wyborze właściwego dla hodowcy gatunku ślimaka.

Opisany zostanie proces hodowlany od samego początku, tzn. od momentu podjęcia decyzji o rozpoczęciu hodowli, przygotowania odpowiednich pomieszczeń, niezbędnego sprzętu i nakładów z tym związanych, odsłonię tajniki wł asnych doświadczeń wynikających ze znajomości zagadnienia, a także opiszę źródła trudności, z jakimi można się spotkać, a które mogą doprowadzić mniej cierpliwych hodowców do zaniechania hodowli.

Tymczasem cierpliwość i umiejętność wyciągania wniosków jest tu niezwykle istotna. Opisany też będzie proces zbierania ślimaka przez zatrudnionych do tego celu ludzi, najlepsze sposoby uniknięcia masowego zadeptywania ślimaków, które wyhodowaliśmy, przez wynajętych „zbieraczy”, podzielę się własnymi pomysłami na maksymalne wykorzystanie już istniejących w każdym domu sprzętów czy urządzeń, aby jak najbardziej obniżyć koszty hodowli.

Jednym słowem, odsłonię tajniki i niuanse we wcale niełatwej na początku, ale przyjemnej i satysfakcjonującej w efekcie hodowli towarowej ślimaków jadalnych. Jestem głęboko przekonany, że z wiedzą zaczerpniętą z tej książki hodowla będzie prostsza, ł atwiejsza i przyniesie hodowcom sukces przekładający się na osiągnięty zysk.

Od autora Podejmujemy decyzję o rozpoczęciu hodowli O ślimakach: pochodzenie, gatunki, budowa, rozmnażanie, środowisko Budowa Rozmnażanie Środowisko Gatunki hodowane w Polsce, zapotrzebowanie, wybór gatunku, ceny zbytu Ogólne warunki hodowli, sposoby hodowli, długość poszczególnych faz cyklu hodowlanego, żywienie: pasza, zielonka Systemy hodowli Etapy hodowli Sposoby na rozpoczęcie hodowli ślimaków jadalnych: Obiekty hodowlane i ich wyposażenie System hodowli ślimaka w I fazie cyklu: rozród Rozród System utrzymania Wady systemu Żywienie Temperatura Wilgotność powietrza Woda Światło Wentylacja Najważniejsze różnice między Helix aspersa Müller i Helix aspersa Maxima Kupujemy reproduktory n Początek cyklu hodowlanego – rozmnażanie Pomieszczenie do reprodukcji Wyposażenie i urządzanie pomieszczenia reprodukcyjnego Przebieg I fazy cyklu hodowlanego Niezbędna higiena – mycie uli Przebieg inkubacji i wylęgu Oseski po wylęgu Hodowla w parkach Organizacja i budowa parku Ogrodzenie parku Rośliny, paśniki Przebieg hodowli w parku Codzienna obsługa parku Zbiory Przebieg zbiorów Suszenie Chłodnia Choroby ślimaków, objawy, wrogowie Wrogowie naturalni Choroby, pasożyty Przygotowanie parków i stołów/uli do następnego sezonu Przepisy kulinarne Ślimaki a’la flaki (4 osoby) Ślimaki po napoleońsku (4 osoby) Ślimaki po burgundzku (4 osoby) Ślimaki po hiszpańsku (4 osoby) Ślimaki nadziewane po węgiersku (4 osoby) Wkładka zdjęciowa

Książka

 • Autor: 

  Grzegorz Skalmowski

 • Format: 

  145 x 210 mm

 • ISBN: 

  978-83-928699-0-5

 • Liczba stron: 

  79

 • Oprawa: 

  Miękka

 • Rok wydania: 

  2010

 • Wydanie: 

  1

Inne produkty z tej serii: