Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: Jerzy Antychowicz,
Waga produktu: 0.750 kg
Wysyłka od: 10.50 PLN
Wydawca: PWRiL

Warszawa 2007, wydanie 1, format 170 x 240, objętość 492 str., oprawa miękka

Książka zawiera zbiór wiadomości dotyczący chorób ryb, w tym podstawowe informacje z zakresu zatruć występujących w środowisku wodnym. Aktualne dane z zakresu etiologii i patogenezy chorób ryb połączone są z praktycznymi metodami ich rozpoznawania, profilaktyki i leczenia.

Książka przeznaczona jest dla studentów wydziałów medycyny we­terynaryjnej rybactwa, lekarzy weterynarii i hodowców ryb oraz pracowników naukowych zajmujących się ichtiopatologią. Jest ona podsumowaniem mojej 45-letniej pracy Autora w Zakładzie Chorób Ryb Państwowego Instytutu Weterynaryjnego w Puławach, wielu lat pracy na Wydziale Weterynaryjnym Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie i Wydziale Weterynaryjnym Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, jak również pracy w Pracowni Chorób Ryb Zakładu Higieny Weterynaryjnej w Lublinie.

Przedmowa Wstęp Wpływ czynników hodowlanych na zdrowie karpi Wpływ czynników hodowlanych na zdrowie pstrągów Choroby na tle żywieniowym Stres Zatrucia ryb Choroby środowiskowe Choroby wirusowe Choroby bakteryjne ryb Choroby grzybicze Choroby wywoływane przez pierwotniaki Choroby wywoływane przez przywry monogeniczne Choroby wywoływane przez przywry digeniczne Choroby wywoływane przez tasiemce Choroby wywoływane przez nicienie Choroby wywoływane przez pierścienice Choroby wywoływane przez skorupiaki Choroby o niewyjaśnionej etiologii Zwalczanie chorób ryb Leczenie ryb

Książka

  • Autor: 

    Jerzy Antychowicz

  • ISBN: 

    978-83-09-01019-7

Inne produkty z tej serii: