Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: P. Prelaud, Z.J.H. Pomorski
Waga produktu: 0.800 kg
EAN: 9788376091310
Wysyłka od: 9.90 PLN

Wrocław 2010, wyd. 1 polskie, format 135 x 210, objętość 200 str., oprawa miękka
Alergie to jeden z podstawowych powodów wizyt w gabinecie weterynaryjnym. Szybki rozwój wiedzy z zakresu immunologii przyczynił się do lepszego poznania patogenezy tego rodzaju chorób, a także do powstania nowoczesnych metod ich leczenia. Choroby alergiczne psów to pozycja, która powinna się znaleźć w każdym gabinecie weterynaryjnym. Książka została podzielona na rozdziały według najważniejszych grup alergenów. Czytelnik znajdzie tutaj między innymi wiadomości dotyczące takich chorób, jak atopowe zapalenie skóry, polekowe reakcje uczuleniowe lub wywołane przez ukąszenia owadów, alergie pokarmowe i kontaktowe. Istotne miejsce zajmują również informacje dotyczące diagnostyki alergologicznej i sposobów odczulania. Liczne zdjęcia i tabele zawarte w podręczniku są znakomitym uzupełnieniem jego treści.
Jest to pozycja niezbędna dla studentów i lekarzy weterynarii, dostarcza im bowiem aktualnych informacji koniecznych do diagnozowania i leczenia chorób alergicznych u psów.

1. Wstęp i historia 2. Immunologia i nadwrażliwość: zagadnienia podstawowe 3. Metody badań: testy alergiczne 4. Alergie na alergeny wziewne 5. Alergie na pasożyty i owady kłujące 6. Alergie pokarmowe 7. Alergie kontaktowe 8. Alergie polekowe 9. inne postaci alergii Leksykon angielsko-polski

Książka

  • Autor: 

    P. Prelaud

  • ISBN: 

    978-83-7609-131-0

  • Redaktor: 

    Z.J.H. Pomorski

Inne produkty z tej serii:
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...