Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: Alicja Buczek,
Waga produktu: 1.050 kg
EAN: 9788389616289
Wysyłka od: 9.90 PLN

Lublin 2010, wydanie 4, format 170 x 240, objętość 492 str., oprawa twarda
Czwarte wydanie ( 2010 r.) monografii  prof. dr hab.Alicji Buczek, kierownik Katedry i Zakładu Biologii i Parazytologii Uniwersytetu  Medycznego w Lublinie pt. CHOROBY PASOŻYTNICZE. EPIDEMIOLOGIA. DIAGNOSTYKA. OBJAWY ma oprócz uzupełnień merytorycznych zmienioną grafikę oraz twardą okładkę.
  Pozycja jest pierwszym tego typu opracowaniem w Polsce przeznaczonym dla studentów akademii medycznych, pracowników laboratoriów diagnostycznych i stacji sanitarno-epidemiologicznyh oraz lekarzy zajmujących się rozpoznawaniem i leczeniem chorób wywołanych przez pasożyty. Poruszono w niej zagadnienia dotyczące ekologii pasożytów, wzajemnych oddziaływań w układzie pasożyt-żywiciel i diagnostyki laboratoryjnej. Scharakteryzowane zostały gatunki pasożytów i parazytozy o największym znaczeniu medycznym w Polsce, a także w krajach innych stref klimatycznych, z którymi możemy się spotkać podczas wyjazdów turystycznych. Szczególną uwagę zwrócono na cechy morfologiczne pasożytów wykorzystywane w ich rozpoznawaniu, rozwój i mechanizmy szkodliwego działania pasożytów, charakterystyczne objawy kliniczne parazytoz oraz epidemiologię, metody wykrywania i profilaktyki chorób pasożytniczych.

SKRÓCONY SPIS TREŚCI 1. Pasożyt I jego środowisko 2. Wzajemne oddziaływanie pasożytów żywicieli 3. Rozprzestrzenienie epidemiologia chorób pasożytniczych 4. Choroby wywołane przez pierwotniaki 5. Choroby wywołane przez przywry 6. Choroby wywołane przez tasiemce 7. Choroby wywołane przez nicienie 8. Stawonogi pasożytnicze i alergogenne 9. Diagnostyka chorób pasożytniczych Klucz do oznaczania jaj Klucz do oznaczania larw filariopodobnych w kale. Ważniejsze uzupełniające pozycje książkowe Skorowidz nazw łacińskich Nazwy polskie pasożytów i parazytoz

Książka

  • Autor: 

    Alicja Buczek

  • ISBN: 

    978-83-896162-8-9

W okresie od 20.06.2024 do 13.07.2024
  jesteśmy na urlopie :)

 

Zamówienia przyjęte w tych
dniach 
zostaną wysłane
do Państwa po 13.07.