Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: , Malicki Konrad,Binek Marian
Waga produktu: 2.200 kg
EAN: 8372445281
Wysyłka od: 11.90 PLN
Wydawca: SGGW

Warszawa 2004, wydanie 1, format 205 x 285, objętość tom1 280 str., tom2 492 str., oprawa twarda

Podręcznik bakteriologii klinicznej różni się od tradycyjnego podręcznika bakte­riologii. Wynika to z dwóch zasadniczych powodów:

• innego doboru merytorycznego materiału i jego zakresu, ze szczególnym uwzględ­nieniem aspektów rozpoznawczych, klinicznych oraz perspektyw terapii;

• podawania informacji w podrozdziałach w sposób zmierzający do eksponowania własności patogennych czynnika etiologicznego oraz o znaczeniu innych składników mikrobiosfery, będących stałymi partnerami wyższych organizmów i oddziaływających na funkcje fizjologiczne i produkcyjność zwierząt.

Ze względu na układ, treść i objętość nie jest to podręcznik łatwy i nie może służyć do & bdquo;pamięciowego wkuwania", ale do studiowania i systematycznego zapoznawania się z jego treścią, w powiązaniu z tematyką bieżących wykładów i odbywanych laboratoryj­nych ćwiczeń z bakteriologii. Podręcznik może być pomocny w wykonywaniu bieżącej bakteriologicznej diagnostyki laboratoryjnej. Ze względu na szybki postęp w rozwoju diagnostyki bakteriologicznej z zastosowaniem metod biologii molekularnej cennym uzupełnieniem podręcznika będą na pewno doniesienia z prac doświadczalnych i proto­koły postępowania, związane z nowymi technikami rozpoznawczymi..

Kliniczna bakteriologia weterynaryjna jest specjalistycznym, zawężonym działem mikrobiologii, która jako taka jest fascynującą nauką biologiczną. Sięga ona swoimi krańcami od zjawisk ogólnie biologicznych do filozofii włącznie. Jest ona najbliższym i najłatwiejszym w dostępie obszarem zjawisk, w których można stale i zawsze rozpo­znawać szczególną cechę zjawisk biologicznych wyrażającą się CELOWOŚCIÄ„ WZA­JEMNEGO POWIÄ„ZANIA STRUKTURY I FUNKCJI! Dla zachęcenia PT Czytelników do wkraczania w jej pasjonujące ogólne wartości zamieszczono rozdział I pt. „Świat mikroorganizmów i subkomórkowych struktur zakaźnych".

TOM I 1. Świat mikroorganizmów i subkomórkowych struktur zakaźnych 2. Higiena i bezpieczeństwo pracy w laboratorium mikrobiologicznym 3. Podstawy metodyczne 4. Podstawy badania mykologicznego 5. Taksonomia bakterii 6. Ogólne badania bakteriologiczne materiału klinicznego pobranego od zwierząt TOM II 7. Ukierunkowane badania bakteriologiczne rutynowo wykonywane w laboratoriach weterynaryjnych 8. Wybrane zagadnienia mikroflory żwacza 9. Metody barwienia oraz podłoża i testy

Książka

  • ISBN: 

    83-7244-528-1

  • Redaktor: 

    Malicki Konrad,Binek Marian