Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: Zdzisław Gliński, Krzysztof Kostro
Waga produktu: 0.34 kg
Realizacja zamówienia: 2 dni
Wysyłka od: 7.00 PLN

.... ze wstępu

Choroby zakaźne zwierząt łownych odgrywają coraz większą rolę ze względu na zagrożenie, jakie stanowią dla zdrowia, a czasem i życia zwierząt, możliwość przeniesienia na zwierzęta gospodarskie, a także na charakter zoonotyczny wielu tych chorób. Te zagrożenia zależą zarówno od rodzaju zarazków atakujących zwierzęta, gatunku zwierząt łownych, gęstości ich populacji, charakteru zasiedlanych nisz ekologicznych, obecności przenosicieli zarazków, jak i od metod profilaktyki przeciwzakaźnej. Znajomość epidemiologii, obrazu klinicznego i dróg transmisji chorób oraz ogólnych zasad postępowania w przypadku wybuchu choroby ma istotne znaczenie w ochronie zdrowia zwierząt i człowieka.

Włączenie rozdziałów traktujących o biologii dzika, sarny i jelenia oraz o behawiorze zwierząt łownych ma na celu ułatwienie osobom nieposiadającym wykształcenia biologicznego zrozumienie wielu zagadnień poruszanych w publikacji.

Książka jest przeznaczona dla studentów wydziałów medycyny weterynaryjnej, lekarzy weterynarii, zootechników, pracowników służby leśnej, myśliwych i biologów. Będzie ona też pomocna dla osób mających nieprofesjonalne kontakty ze zwierzętami łownymi.

Gdy tekst był już na etapie opracowania w wydawnictwie, 12 czerwca 2018 roku odszedł nagle prof. dr hab. Krzysztof Kostro, jeden z autorów i redaktor naukowy niniejszej pracy, człowiek energiczny, pełen twórczych pomysłów i planów. Będzie nam go brakowało.

                                                                                  Autorzy

Książka

 • Format: 

  165 x 235

 • ISBN: 

  978-83-7259-284-2

 • Liczba stron: 

  200

 • Oprawa: 

  miękka

 • Redaktor: 

  Zdzisław Gliński, Krzysztof Kostro

 • Rok wydania: 

  2019

 • Wydanie: 

  1

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...