Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: , Luiza Dusza
Waga produktu: 0.500 kg
EAN: 9788372998675
Wysyłka od: 9.90 PLN

Olsztyn 2013, wydanie 1, format 165 x 235, objętość 348 str., oprawa miękka

Podręcznik Fizjologia zwierząt z elementami anatomii z 2001 roku cieszył się dużym powodzeniem, jest jednak niedostępny na rynku wydawniczym, mimo dodruku. Opracowano więc następne wydanie, poszerzone o aktualną wiedzę o procesach życiowych zachodzących u zwierząt gospodarskich, a także w wąskim zakresie u ludzi. W podręczniku zawarto wiadomości o budowie narządów organizmu w zakresie pozwalającym na zrozumienie procesów fizjologicznych. Opisano procesy życiowe zwierząt i zilustrowano je kolorowy-mi rysunkami i schematami, co ułatwia ich zrozumienie. Uwzględniono uwagi, które zgłaszali korzystający z poprzedniego wydania studenci i nauczyciele akademiccy. W tym wydaniu jako pierwszy zamieszczono nowy rozdział Pod-stawowe czynności komórek zwierzęcych zawierający aktualną wiedzę, która umożliwi zrozumienie procesów opisanych w następnych rozdziałach. Dodano dwa rozdziały napisane przez nowych autorów, co poszerzy wiedzę studentów korzystających z tego podręcznika.

Podręcznik jest przeznaczony dla studentów kierunków zootechnika, rolnictwo oraz innych kierunków przyrodniczych mających w programie nauczania przedmiot fizjologia zwierząt.

1. Podstawowe czynności komórek zwierzęcych 2. Ośrodkowy i obwodowy układ nerwowy 3. Zmysły i narządy zmysłów 4. Regulacja humoralna i hormonalna 5. Mięśnie 6. Krew 7. Procesy obronne w organizmie 8. Krążenie 9. Oddychanie 10. Trawienie 11. Rozród 12. Laktacja 13. Powstawanie i wydalanie moczu 14. Gospodarka wodno-elektrolitowa organizmu 15. Termoregulacja

Książka

  • ISBN: 

    978-83-7299-867-5

  • Redaktor: 

    Luiza Dusza

Inne produkty z tej serii:
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...