Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: Witold Lutnicki,
Waga produktu: 0.35 kg
Realizacja zamówienia: 48 godzin
EAN: 9788372591760
Wysyłka od: 7.00 PLN

Naukę anatomii prawidłowej rozpoczynamy zwykle od osteologii, czyli nauki o kościach. Kości bowiem tworzą rusztowanie, które jako jedno ze skła­dowych całego aparatu ruchu, musimy poznać najpierw. Kość jako taka jest tą częścią organizmu, która pozostaje przez wieki, podczas gdy wszystkie inne narządy ulegają przemianom już w krótkim czasie po śmierci zwierzęcia. Wy­kopana z głębokich pokładów ziemi jest jak podręcznik, z którego możemy od­czytać nie tylko sam fakt i czas istnienia organizmów, ale także odtworzyć po­stacie tych istot, ich tryb życia i czynniki zewnętrzne na nie działające.

Z przyczyn zrozumiałych nie możemy szczegółowo i obszernie omówić w tym miejscu tego działu anatomii. Szerokie omówienie działów osteologii ogólnej i wszelkich szczegółów przekraczałoby zakres tej pracy. Dlatego wiele działów ogólnych, dotyczących histologii i embriologii, a związanych z osteologią, uwzględnimy jedynie pobieżnie o tyle, o ile potrzebne to jest do zrozumienia przedmiotu, a dokładnie zajmiemy się opisem tego wszystkiego, co możemy zna­leźć na kościach wykształconych. Podamy więc tu tę ilość wiadomości, która po­trzebna jest do prawidłowego odbycia ćwiczeń z osteologii, przede wszystkim w odniesieniu do głównych zwierząt domowych, takich jak koń, bydło, świnia, pies.

Opis poszczególnych jednostek kostnych jest tu przeprowadzony w kolej­ności stosowanej zazwyczaj w pracowniach anatomicznych.

Książka

 • Autor: 

  Witold Lutnicki

 • Format: 

  170 x 240 mm

 • ISBN: 

  978-83-7259-176-0

 • Liczba stron: 

  174

 • Oprawa: 

  miękka

 • Rok wydania: 

  2016

 • Wydanie: 

  11

Inne produkty z tej serii:
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...