Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: Gillian Higgins, Stephanie Martin
Waga produktu: 0.800 kg
EAN: 9788392439202
Wysyłka od: 9.90 PLN

Bogato ilustrowany podręcznik budowy i biomechaniki konia, który oferuje świeże spojrzenie na anatomiczne aspekty ruchu konia.
Obrazowo przedstawia współdziałanie kości i mięśni podczas ruchu za pomocą rysunków układu mięśniowo-szkieletowego naniesionych bezpośrednio na ciało koni. Za pomocą szczegółowych opisów mechaniki ruchu konia wyjaśnia, w jaki sposób poprawne techniki jazdy i szkolenia pomogą koniowi osiągnąć maksimum jego możliwości poprzez zwiększenie jego sprawności, siły i równowagi. Prezentuje praktyczne ćwiczenia gimnastyczne i rozciągające, które pozwalają poprawić elastyczność konia, zmniejszyć ryzyko urazów, podnieść pewność siebie jeźdźca oraz pomóc mu nawiązać głębszą więź ze swoim koniem.
Niniejsza książka wyjaśnia, w jaki sposób możemy pomóc naszemu koniowi osiągnąć maksimum jego możliwości, a także poprawić jego wyniki oraz, co ważniejsze, jego samopoczucie. Nie każdy koń jest urodzonym czempionem. Nierzadko lepsze zrozumienie mechanizmów ruchowych konia pozwoliłoby oszczędzić jeźdźcom wielu rozczarowań. Byliby oni wówczas w stanie zaakceptować pewne ograniczenia fizyczne, prowadzić bardziej świadomy trening i stawiać sobie bardziej realistyczne cele.
Nieustannie spotykam konie z nierówno rozwiniętą tkanką mięśniową i napięciami, które wynikają z braku równowagi 'jeźdźca, niesymetrycznego treningu mięśni lub stawiania koniowi określonych wymagań na zbyt wczesnym etapie szkolenia. Osiąganie przez konia dobrych wyników jest możliwe dopiero po odpowiednim wzmocnieniu jego aparatu ruchowego. Koń potrzebuje czasu, aby osiągnąć równowagę pod jeźdźcem i zrozumieć stawiane mu zadania. Jeździec musi poświęcić czas i wykazać cierpliwość, aby zbudować relację z koniem, opartą na empatii, wyczuciu i szacunku. Tak zainwestowany czas nie jest czasem straconym.
Rysunki mięśni i kości naniesione bezpośrednio na zdjęcia koni pomagają zrozumieć aspekty anatomiczne procesów ruchowych. Kolorowe modele nałożone na obrazy wyświetlane na ekranie, które wykorzystuję podczas swoich seminariów zatytułowanych „Horses Inside Out" („Konie od środka") obrazują współpracę kości i mięśni, która umożliwia ruch. Reakcje uczestników moich seminariów są niezwykle entuzjastyczne. Komentarze w rodzaju: „Jeżdżę od dziecka i nareszcie wszystko, czego mnie nauczono, zaczyna mieć sens!" - nie należą do rzadkości.
Niniejsza książka składa się z trzech części:
• Część pierwsza opisuje poszczególne elementy aparatu ruchowego. To anatomiczna podr& oacute;ż po biomechanicznych podstawach ruchu konia, przedstawiająca informacje niezbędne do zrozumienia kolejnych rozdziałów książki.
• Część druga omawia różnorodne aspekty ruchów konia, np. zginania, skakania, używania kończyn czy zmiany ramy. Zrozumienie tych podstawowych informacji może okazać się bardzo przydatne podczas jazdy i treningu, przy analizie ruchu, podnoszeniu wydajności i opiece nad końmi.
• Część trzecia pokazuje, w jaki sposób jeździec może doprowadzić do tego, by jego koń poruszał się swobodnie. Zawiera szereg praktycznych porad, które pozwalają jeźdźcowi utrzymać optymalną kondycję treningową mięśni konia.
Książkę tę można potraktować jako całość bądź też wybrać z niej interesujące czytelnika fragmenty. Nie jest to klasyczny podręcznik treningowy, choć zawiera wskazówki pozwalające na stworzenie podstaw do właściwego ruchu konia. Próbuję wyjaś nić, dlaczego koń porusza się tak, jak się porusza. Wszyscy pragniemy, aby nasze konie poruszały się w sposób optymalny do swojego potencjału, ale to od nas zależy, czy uwzględnimy przy tym ich indywidualne potrzeby, możliwości fizyczne i samopoczucie.

Część 1 Solidne podstawy Następny poziom Część 2 Jak porusza się koń Postawa konia podczas ruchu - perspektywa anatomiczna Chody Jak koń skacze - perspektywa anatomiczna Część 3 Najczęstsze problemy Rozwiązywanie problemów Rozważania praktyczne Rysunki na koniach Podstawowa terminologia Indeks

Parametry

 • ISBN: 

  9788392439202

 • Tytuł: 

  Jak porusza się Twój koń

 • Autor: 

  Gillian Higgins, Stephanie Martin

 • Rok wydania: 

  2011

 • Numer wydania: 

  1

 • Liczba stron: 

  153

 • Szerokość produktu: 

  20

 • Wysokość produktu: 

  27

 • Okładka: 

  twarda

Inne produkty z tej serii:
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...

W okresie od 20.06.2024 do 13.07.2024
  jesteśmy na urlopie :)

 

Zamówienia przyjęte w tych
dniach 
zostaną wysłane
do Państwa po 13.07.