Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: Pawlina Edward, Geringer Henryk, Kosowska Barbara,
Waga produktu: 0.260 kg
Wysyłka od: 7.00 PLN

Wrocław 2011, wydanie 6, format 170 x 240, objętość 137 str., oprawa miękka
Niniejsze opracowanie jest VI wydaniem przewodnika do ćwiczeń z genetyki, przeznaczonego głównie dla studentów kierunku zootechnika.
Zawiera on wybrane zagadnienia z genetyki cech jakościowych, genetyki molekularnej, immunogenetyki, cytogenetyki i genetyki populacji zwierząt.
W każdym opracowanym temacie zawarto najistotniejsze, poprawione i uzupełnione, w porównaniu do poprzednich wydań, informacje z danego zagadnienia oraz zadania, które służą utrwaleniu przerobionego materiału. Studentom przygotowującym się do ćwiczeń proponujemy korzystać jednocześnie z tytułów przedstawionych w piśmiennictwie.

PRZEDMOWA ĆWICZENIE 1. Podziały komórek i gametogeneza ĆWICZENIE 2. Budowa chromosomów i badanie kariotypu nĆWICZENIE 3. Dziedziczenie monogenowe (jednej cechy) ĆWICZENIE 4. Dziedziczenie kilku cech niezależnych ĆWICZENIE 5. Współdziałanie par alleli w wyznaczaniu cechy ĆWICZENIE 6. Dziedziczenie cech sprzężonych i mapy chromosomowe ĆWICZENIE 7. Dziedziczenie płci oraz cech sprzężonych i związanych z płcią ĆWICZENIE 8. Molekularne podstawy dziedziczenia cech ĆWICZENIE 9. Mutacje ĆWICZENIE 10. Allele wielokrotne ĆWICZENIE 11. Geny letalne i testowanie ich nosicielstwa ĆWICZENIE 12. Grupy krwi zwierząt gospodarskich ĆWICZENIE 13. Frekwencja genów i genotypów w populacji ĆWICZENIE 14. Analiza genetyczna struktury populacji ĆWICZENIE 15. Czynniki zmieniające frekwencję genów i genotypów w populacji PIŚMIENNICTWO

Książka

  • Autor: 

    Pawlina Edward, Geringer Henryk, Kosowska Barbara

  • ISBN: 

    978-83-7717-054-0

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...