Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: Johnson Aime K., Kutzler Michelle Anna
Waga produktu: 1.24 kg
Realizacja zamówienia: 2 dni
EAN: 9788375799040
Wysyłka od: 9.90 PLN
Wydawca: Galaktyka

Niniejszy podręcznik przedstawia praktyczną wiedzę na temat rozrodu kotów, poczynając od podstaw anatomii ich narządów rozrodczych, poprzez kriokonserwację nasienia oraz efektywne naturalne lub sztuczne zapłodnienie, a kończąc na ciąży i opiece nad noworodkiem. Przybliża także choroby i nieprawidłowe stany wpływające na reprodukcję (takie jak bezpłodność), przyczyny samoistnych poronień, a także antykoncepcję, zarówno w przypadku zwierząt domowych, jak i nieudomowionych gatunków kotowatych. Rozród kotów to kompleksowe opracowanie, będące źródłem aktualnych i wiarygodnych informacji zarówno dla lekarzy oraz studentów weterynarii, jak i profesjonalnych hodowców.
Zawarta tu wiedza przyniesie też korzyści „zwykłym” miłośnikom kotów, którzy chcą lepiej i bardziej świadomie opiekować się swoimi pupilami. Obok dobrze omówionych podstawowych klinicznych problemów dotyczących reprodukcji, poruszane są także inne ważne aspekty, takie jak współczesne metody wspomaganego rozrodu, nowoczesne monitorowanie procesów płodności, antykoncepcja oraz kompleksowa kontrola płodności w hodowlach. Wszystko to z uwzględnieniem specyfiki omawianego gatunku.
Z uznaniem Czytelników spotkają się zapewne także nowatorskie rozdziały poświęcone klinicznemu podejściu do płodności kotów oraz rozrodowi kotowatych nieudomowionych. Dużym atutem podręcznika jest zespół autorów. To wielu wybitnych naukowców i praktyków z obu Ameryk, Europy i Australii, a nad całością czuwały Aime K. Johnson i Michelle Anne Kutzler, uznane ekspertki w zakresie rozrodu kotów. Ich profesjonalizm zapewnił nowoczesność podejścia do zagadnienia oraz doskonałą równowagę między aspektami naukowymi i praktycznymi. prof. dr hab. dr h.c. Tomasz Janowski, Katedra Rozrodu Zwierząt z Kliniką, Wydział Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

Parametry

 • ISBN: 

  9788375799040

 • Tytuł: 

  Rozród kotów

 • Redaktor: 

  Johnson Aime K., Kutzler Michelle Anna

 • Rok wydania: 

  2023

 • Numer wydania: 

  1

 • Liczba stron: 

  288

 • Szerokość produktu: 

  20.5

 • Wysokość produktu: 

  28.5

 • Okładka: 

  twarda

Inne produkty z tej serii:
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...