Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: I.L. Villalba, I.M. Sanchez
Waga produktu: 0.46 kg
Realizacja zamówienia: 2 dni
EAN: 9788367447003
Wysyłka od: 11.50 PLN

Badania hematologiczne i biochemiczne stanowią dwa główne filary obecnej medycyny weterynaryjnej i w codziennej praktyce klinicznej są jednymi z najczęściej stosowanych procedur diagnostycznych. Coraz więcej lekarzy weterynarii rutynowo zleca wykonanie tych badań, które obecnie dzięki rozwojowi i dostępności nowych technik dostarczają bardziej kompletnych informacji. Dlatego odpowiednia interpretacja tych danych ma tak duże znaczenie.
Przy planowaniu tego podręcznika naszym celem było opracowanie szczegółowego przewodnika, który byłby zarówno praktyczny, jak i łatwy do zrozumienia z klinicznego punktu widzenia. Z tych względów książka opiera się na serii algorytmów, ułatwiających logiczne i systematyczne postępowanie wobec głównych zmian obserwowanych w tej dziedzinie. Algorytmom towarzyszą schematy, tabele oraz ryciny dostarczające podstawowych informacji dotyczących sposobów pobierania próbek oraz interpretacji wyników najistotniejszych badań hematologicznych i biochemicznych.
Podręcznik jest źródłem podstawowych informacji dotyczących zmian obserwowanych w hemogramie i rozmazach krwi oraz parametrach biochemicznych związanych z czynnością nerek i wątroby, jak również zapewnia wskazówki dotyczące postępowania diagnostycznego w oparciu o podstawowe dane uzyskane w ramach wywiadu i badania ogólnego. Dodatkowo książka zawiera cenne informacje dotyczące sposobu wykonywania różnych procedur diagnostycznych oraz terapeutycznych, w tym technik przetaczania krwi.
Z Przedmowy

Spis treści:

1. Badania hematologiczne
2. Hemostaza
3. Medycyna transfuzyjna.
4. Zaburzenia elektrolitowe
5. Zaburzenia równowagi kwasowo-zasadowej
6. Zmiany w badaniu biochemicznym surowicy i badaniu moczu
7. Płyny z jam ciała i płyn stawowy

Parametry

 • ISBN: 

  9788367447003

 • Tytuł: 

  Diagnostyka laboratoryjna małych zwierząt

 • Autor: 

  I.L. Villalba, I.M. Sanchez

 • Rok wydania: 

  2022

 • Numer wydania: 

  1

 • Liczba stron: 

  174

 • Szerokość produktu: 

  14

 • Wysokość produktu: 

  21

 • Okładka: 

  miękka na spirali

Inne produkty z tej serii:
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...