Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: Jacek Sikora,
Waga produktu: 0.140 kg
Realizacja zamówienia: 48 godzin
Wysyłka od: 7.00 PLN
Wydawca: SIMA WLW
„Choroby układu nerwowego koni przygotowywałem z myślą o tych lekarzach weterynarii, którzy mają praktyki mieszane i dla których chory koń jest tylko jednym z różnych pacjentów, a nie przedstawicielem jedynego gatunku, leczonego przez specjalistę chorób koni.
Gdy wezwanie do chorego konia zdarza się rzadko, trudno wymagać od lekarza z praktyki mieszanej, żeby na bieżąco śledził i pamiętał o wszystkich chorobach koni. Zwykle ma do czynienie z chorobami układu pokarmowego i oddechowego koni, natomiast przypadki neurologiczne zdarzają się rzadko. Wtedy to właśnie może przydać się ta książka. Pozwoli szybko przypomnieć sobie wiedzę z neurologii koni, a zawarte w niej wskazówki ułatwią uzyskanie właściwego rozpoznania i podjęcie odpowiedniej decyzji odnośnie terapii.
Ze zrozumiałych względów w „Chorobach układu nerwowego koni nie opisano wszystkich chorób neurologicznych tego gatunku, gdyż musiałby powstać typowy podręcznik akademicki, jakich wiele na rynku. Starałem się wybrać tylko te najważniejsze choroby.
Mam nadzieję, że zawarta w tym opracowaniu wiedza pozwoli prawidłowo postąpić w przypadku pacjenta konia z zaburzeniami neurologicznymi, a przy jakichkolwiek wątpliwościach zachęci lekarza weterynarii do sięgnięcia po informacje zawarte w renomowanych podręcznikach lub w specjalistycznych artykułach w Internecie albo w czasopismach fachowych. Wykaz tych najważniejszych umieściłem w Piśmiennictwie na końcu książki.
Nie opisywałem anatomii ani fizjologii układu nerwowego koni, gdyż są dostępne szczegółowe opracowania na ten temat, a celem mojej książki jest szybkie dostarczenie informacji o typowych chorobach a nie przedstawienie całej neurologii koni.
W warunkach terenowych lekarz weterynarii musi przy badaniu konia opierać się na swoich zmysłach, doświadczeniu i nabytej wiedzy, a tę wiedzę ma szybko przypomnieć i ewentualnie uzupełnić to opracowanie.
Autor
1. Badanie układu nerwowego koni 2. Choroby centralnego układu nerwowego koni 3. Choroby nerwów obwodowych koni 4. Specyficzne choroby układu nerwowego koni 5. Zaburzenia metaboliczne powodujące objawy nerwowe u koni 6. Zatrucia powodujące objawy nerwowe u koni 7. Leki stosowane w neurologii koni Piśmiennictwo

Książka

 • Autor: 

  Jacek Sikora

 • Format: 

  145 x 205 mm

 • ISBN: 

  978-83-60104-08-8

 • Liczba stron: 

  102

 • Oprawa: 

  Miękka

 • Rok wydania: 

  2015

 • Wydanie: 

  1

Inne produkty z tej serii:
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...