Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: , Marek Galanty
Waga produktu: 0.800 kg
Wysyłka od: 10.50 PLN
Wydawca: PWRiL

Warszawa 2013, wydanie 1, format 165 x 240, objętość 303 str., oprawa twarda

Opracowanie jest częścią czterotomowego dzieła.
Całość podręcznika została zaprojektowana jako wydanie czterotomowe, obejmujące takie zagadnienia jak:
– chirurgia ogólna, chirurgia tkanek miękkich i anestezjologia (tom I);
– chirurgia głowy, szyi i klatki piersiowej (tom II);
– chirurgia brzucha i miednicy (tom III);
– chirurgia układu kostno-stawowego i układu nerwowego (tom IV).

W tym tomie zawarte są zagadnienia dotyczące chirurgii brzucha i miednicy. W poszczególnych rozdziałach zostały opisane: chirurgia powłok brzucha (otwarcie jamy brzusznej, przepukliny) oraz poszczególnych układów i narządów zawartych w jamie brzusznej i jamie miednicy, zaczynając od układu pokarmowego poprzez układ moczowy i rozrodczy męski oraz żeński. Omówione zostały także choroby tych narządów, które topograficznie nie są zlokalizowane na terenie brzucha. Dotyczy to   szyjnej i piersiowej części przełyku oraz anomalii pierścienia naczyniowego dużych naczyń krwionośnych zlokalizowanych na terenie klatki piersiowej. W ostatnim rozdziale znalazły się opisy dotyczące chirurgii przepony miednicy, okolicy odbytu, sromu i krocza. Taka koncepcja pracy umożliwiła kompleksowe omówienie i domknięcie zagadnień związanych z chorobami tych narządów, które zlokalizowane są nie tylko w jamie brzusznej i miednicy, ale również w sąsiednich rejonach ciała.
Liczne rysunki i barwne ilustracja sprawiają, że książka jest przejrzysta i czytelna, a przyswojenie treści znacznie ułatwione.
Autorami działa są pracownicy naukowi Wydziału Medycyny Weterynaryjnej, mający wieloletnią praktykę zarówno dydaktyczną jak i kliniczną.

Książka

  • ISBN: 

    978-83-09-01038-8

  • Redaktor: 

    Marek Galanty

Inne produkty z tej serii:
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...