Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: T.W. Fossum, Z. Kiełbowicz
Waga produktu: 1.300 kg
Realizacja zamówienia: 48 godzin
EAN: 9788376099729
Wysyłka od: 9.90 PLN

Wrocław 2014, wydanie 2, format 220 x 296, objętość 568 str., oprawa twarda

Bezdyskusyjny bestseller światowej listy podręczników z zakresu weterynarii. Jest to książka, z której korzysta się latami, w miarę praktyki i nabywania doświadczenia wybierając rozdziały dotyczące coraz bardziej zaawansowanych technik i procedur.
Podręcznik jest podzielony na pięć części: Podstawy chirurgii, Endoskopia, Chirurgia tkanek miękkich, Ortopedia oraz Neurochirurgia. W rozdziale dotyczącym podstawowych zasad chirurgii wyczerpująco omówiono rodzaje szwów chirurgicznych, opiekę przed- i pooperacyjną, wytyczne antybiotykoterapii profilaktycznej i leczniczej, analgezję i postępowanie żywieniowe. Następne rozdziały dostarczają szczegółowych wskazówek dotyczących najczęściej przeprowadzanych zabiegów, jak kastracja i sterylizacja, a także bardziej specjalistycznych procedur, jak kraniotomia, lobektomia, chirurgia oka oraz zabiegi mało inwazyjne. Nowatorskim i bardzo przydatnym pomysłem jest umieszczenie zgadnień anestezjologicznych w rozdziałach dotyczących przeprowadzania określonych zabiegów.

W podręczniku umieszczono ponad 1500 kolorowych rycin, w tym doskonałej jakości fotografie i rysunki przeprowadzające czytelnika krok po kroku przez poszczególne procedury-od uzyskania dostępu aż do założenia końcowych szwów.
Książka jest napisana przez lekarzy-praktyków dla lekarzy-praktyków i mamy nadzieję, że zdobędzie uznanie wśród lekarzy weterynarii i studentów poszukujących nowoczesnego i aktualnego podręcznika chirurgii na najwyższym poziomie edytorskim.

 Z Przedmowy:
"Trzytomowa druga edycja "Chirurgii małych zwierząt" autorstwa T.W. Fossum  jest bardzo cenną i godną polecenia monografią dla lekarzy weterynarii, traktującą o chirurgii ogólnej i narządowej z uwzględnieniem bardzo złożonych zabiegów operacyjnych u małych zwierząt. Spełnia ona kryteria kompleksowej wiedzy, niezbędnej dla uprawiania chirurgii operacyjnej w ujęciu klasycznym i małoinwazyjnym."

Część 3. Ortopedia 31. Podstawy ortopedii i leczenia złamań 32. Postępowanie w przypadku poszczególnych złamań 33. Choroby stawów 34. Leczenie obrażeń i chorób mięśni i ścięgien 35. Inne choroby kości i stawów Część 4. Neurochirurgia 36. Podstawy neurochirurgii 37. Chirurgia mózgu 38. Chirurgia szyjnego odcinka rdzenia kręgowego 39. Chirurgia kręgosłupa piersiowo-lędźwiowego 40. Chirurgia kręgosłupa krzyżowo-lędźwiowego 41. Niechirurgiczne choroby kręgosłupa

Książka

  • Autor: 

    T.W. Fossum

  • ISBN: 

    978-83-7609-972-9

  • Redaktor: 

    Z. Kiełbowicz

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...

W okresie od 20.06.2024 do 13.07.2024
  jesteśmy na urlopie :)

 

Zamówienia przyjęte w tych
dniach 
zostaną wysłane
do Państwa po 13.07.