Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: A.David Weaver, Guy St Jean, Adrian Steiner,
Waga produktu: 1.000 kg
EAN: 9788375790894
Wysyłka od: 9.90 PLN
Wydawca: Galaktyka

Łódź 2009, wydanie 1, format 170 x 240, objętość 320 str., oprawa twarda
Zabiegi chirurgiczne i leczenie kulawizn u bydła to książka o bardzo dużej wartości dla codziennej praktyki lekarskiej. Treść została ujęta syntetycznie i bardzo zwięźle, co sprawia, że łatwo odszukać każdy fragment wiedzy.
Pierwsza część podręcznika ma charakter ogólny, omawia przygotowania do różnych technik operacyjnych. Można w niej odnaleźć wyjaśnienie niezbędnych pojęć z zakresu anestezjologii, czystości chirurgicznej, instrumentoznawstwa, materiałów i zespoleń tkankowych, płyno- i antybiotykoterapii oraz innych postępowań przeciwzakażeniowych. W kolejnych rozdziałach autorzy omówili postępowanie chirurgiczne, stosując podział według narządów (głowa i szyja, jama brzuszna, układ moczowo-płciowy i układ ruchu). Każda z części podaje treść w sposób przydatny dla lekarza praktyka. Autorzy zastosowali następującą sekwencję: nazwa choroby i jej synonimy, krótki opis i definicje, występowanie, objawy podstawowe i różnicowe, predyspozycje, etiologia, leczenie, powikłania, rokowanie i profilaktyka. Poszczególne techniki operacyjne są przedstawione w bardzo przejrzysty sposób. Uzupełnienie podanej treści stanowi odpowiednio dobrana literatura i ryciny.
Zabiegi chirurgiczne i leczenie kulawizn u bydła to monografia i prze­wodnik o dużej wartości praktycznej dla wszystkich lekarzy weterynarii zajmujących się bujatryką. Dla studentów medycyny weterynaryjnej i dla lekarzy rozpoczynających specjalizację podręcznik ten będzie przydatnym wprowadzeniem w zagadnienia zwią­zane z chirurgią bydła. Jego lekturę można polecić także wszystkim hodowcom bydła.
* Doświadczenie uznanych specjalistów z zakresu bujatryki
* Dokładne opisy podstawowych zabiegów operacyjnych, wzbogacone rycinami
* Zwięzły i przystępny język
* Doskonała książka do pracy w terenie
Światowy sukces pierwszego wydania Bovine Surgery and Lameness, zachęcił autorów do dalszej pracy, której owocem jest niniejsza książka. Podręcznik, który oddajemy w Państwa ręce, ukazuje krok po kroku standardowe techniki operacyjne. Autorzy szczególną uwagę zwrócili na okołoperacyjną walkę z bólem, zagadnienia związane z dobrostanem zwierząt i bezpieczeństwem żywności.
Wierzymy, że niniejsza książka, tak jak w przypadku pierwszego wydania Bovine Surgery and Lameness, będzie przydatnym kompendium oraz wartościową pomocą w codziennej praktyce dla wszystkich lekarzy weterynarii.
Zabiegi chirurgiczne i leczenie kulawizn u bydła to monografia i przewodnik o dużej wartości praktycznej dla wszystkich lekarzy weterynarii zajmujących się bujatryką. Dla studentów medycyny weterynaryjnej i dla lekarzy rozpoczynających specjalizację podręcznik ten będzie przydatnym wprowadzeniem w zagadnienia związane z chirurgią bydła. Jego lekturę można polecić także wszystkim hodowcom bydła.
Prof. dr hab. dr h.c. mult. Ryszard Badura
(fragment Przedmowy do wydania polskiego) 

1. Uwagi ogólne i znieczulenie 2. Chirurgia głowy i szyi 3. Chirurgia jamy brzusznej 4. Chirurgia układu moczowo-płciowego samic 5. Chirurgia strzyków 6. Chirurgia układu moczowo-płciowego samców 7. Kulawizny

Książka

  • Autor: 

    A.David Weaver, Guy St Jean, Adrian Steiner

  • ISBN: 

    978-83-7579-089-4

Inne produkty z tej serii:
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...

W okresie od 20.06.2024 do 13.07.2024
  jesteśmy na urlopie :)

 

Zamówienia przyjęte w tych
dniach 
zostaną wysłane
do Państwa po 13.07.