Wrocław 2012, wydanie 3, format 165 x 235, objętość 446 str., oprawa miękka
Książka rekomendowana przez: Polskie Towarzystwo Fizjoterapii
Szanowni Czytelnicy, po sześciu latach od momentu ukazania się drugiego wydania naszego „Przewodnika..." od-dajemy do Państwa dyspozycji trzecie, poszerzone wydanie „Przewodnika metodycznego po wybranych zabiegach fizykalnych".
Juz drugie wydanie naszego „Przewodnika" z założenia miało być „poprawione, uzupełnione i rozszerzone". Jednak wobec stałego zainteresowania naszą książką, zgłaszanych do nas opinii, uwag i sugestii jej dotyczących, ale przede wszystkim, ze względu na dynamicznie rozwijający się rynek usług fizjoterapeutycznych, zastosowanie nowych terapii, metod i możliwości oddziaływań oraz pojawienie się nowych grup zawodowych zainteresowanych i poszukujących dostępu do informacji z zakresu fizykoterapii zdecydowaliśmy się na znaczne poszerzenie publikacji w kolejnym wydaniu.
Trzecie wydanie powstało dzięki współpracy z licznym gronem specjalistów poszczególnych dziedzin, entuzjastów fizykoterapii, jak również dzięki zaangażowaniu i pomocy wielu osób i firm, które dostrzegły potencjał i możliwości tej książki.
W związku z tym, że nasze wydawnictwo stało się obowiązującym podręcznikiem w większości szkół medycznych w Polsce, jest zalecane jako literatura dla fizjoterapeutów i lekarzy specjalizujących się w zakresie fizjoterapii i rehabilitacji medycznej, jako autorzy dołożyliśmy wszelkich starań, aby zapewnić mu określony poziom naukowy. Stąd zamieszczenie w książce niepublikowanych do tej pory w Polsce, unikatowych treści oraz powołanie do oceny trzeciego wydania „Przewodnika" aż czterech niezależnych recenzentów, samodzielnych pracowników naukowych i przedstawienie ich opinii.
Jednak przede wszystkim pragniemy, aby nasza książka była przydatna w codziennej pracy i nauce możliwie najszerszej grupie czytelników.
Z dużą niepewnością, zdając sobie sprawę z niedoskonałości, ale jednocześnie z ogromną satysfakcją, publikujemy w tym wydaniu, jako pierwsi w Polsce, treści dotyczące zastosowania fizykoterapii w medycynie weterynaryjnej. Mamy świadomość, że ostatecznie, ten obszar wiedzy musi znaleźć swoje miejsce w osobnej pozycji wydawniczej.
Zdajemy sobie również sprawę, że pomimo całego wysiłku poświęconego w opracowanie tej książki nie udało nam się opisać wszystkich dostępnych metod i terapii.
Pracując nad trzecim wydaniem naszej książki, bardzo staraliśmy się o to, aby pomimo wprowadzenia nowych treści udało się zachować jej pierwotny charakter prostego, jasnego, bogato ilustrowanego poradnika. Pragniemy pozostać z Państwem w interakcji. Prosimy o opinie i uwagi. Państwa sugestie są dla nas niezwykle cenne.
Z wyrazami szacunku dla naszych czytelników, autorzy: Aleksandra Bauer, Marek Wiecheć
RECENZJA
Rehabilitacja weterynaryjna w ostatnich latach dołączyła w szybkim tempie do głównego nurtu opcji terapeutycznych stosowanych w medycynie weterynaryjnej. Podobnie jak w medycynie człowieka zabiegi rehabilitacyjne cieszą się coraz większą popularnością wśród pacjentów weterynaryjnych. Duża rzesza właścicieli zwierząt towarzyszących zaczyna postrzegać rehabilitację jako wspaniałą metodę, która może uśmierzyć ból, zwiększyć możliwości ruchowe a tym samym poprawić jakość życia ich czworonożnych przyjaciół. Z drugiej strony takie zainteresowanie wśród potencjalnych klientów wymusza na lekarzach weterynarii potrzebę poszerzania wiedzy oraz zdobywania doświadczeń w tym zakresie.
Wyzwaniom tym wychodzi naprzeciw prezentowana pozycja książkowa. W rozdziałach poświęconym fizjoterapii zwierząt autorki lek. wet. Anna Kaniewska i lek.wet. Aneta Bocheńska w przystępny sposób przybliżają zasady zabiegów fizjoterapeutycznych. Jest to szczególnie ważne, ponieważ podstawę skutecznej rehabilitacji zwierząt stanowi dobrze opracowany program fizjoterapeutyczny. Przedstawione metody fizjoterapeutyczne, takie jak leczenie ultradźwiękami, laseroterapia, ełektroterapia i magnetoterapia stanowią wartościowe narzędzia terapeutyczne u pacjentów pooperacyjnych, ortopedycznych i neurologicznych. Bogata ikonografia pomaga lepiej zrozumieć omawiane zagadnienia. Aktualna treść, syntetyczne ujęcie zagadnień i wielość tematów sprawiają, że rozdziały poświęcone rehabilitacji zwierząt stanowią doskonałe kompendium praktycznej wiedzy klinicznej. Prezentowane opracowanie powinno zainteresować lekarzy weterynarii zajmujących się leczeniem ps& oacute;w i kotów a także studentów weterynarii, ze względu jego dużą wartość merytoryczną,
Dr hab. n. wet. Andrzej Pomianowski, prof. nadzw. Olsztyn, maj 2012
Książka
-
Autor:
Aleksandra Bauer,Marek Wiecheć
-
ISBN:
978-83-923058-3-5
-
Redaktor:
Zbigniew Śliwniński