Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: ,
Waga produktu: 0.360 kg
Realizacja zamówienia: 48 godzin
EAN: 23005114
Wysyłka od: 11.90 PLN

Katowice 2014, czasopismo, numer styczeń - luty 1-2/2014, format 205 x 290, objętość 100 str., oprawa miękka

Rok 2013 za nami. Dla „Weterynarii" byt to czas nauki, przygotowań, wreszcie oczekiwanego startu. Teraz przyszedł czas na systematyczną pracę nad dziesięcioma numerami, jakie ukażą się w roku 2014. Ale na tym nie koniec. Przed nami nowe pomysły, projekty, wyzwania. Wierzę, że będzie to też czas doskonalenia czasopisma, a zarazem jego okrzepnięcia oraz intensywnej współpracy z wieloma z Was.

Pierwszy tegoroczny numer to m.in. bardzo ciekawa rozmowa z dr. Ryszardem Iwanickim z Lubelskiego Centrum Małych Zwierząt. Opowiedział on sporo o marketingu w weterynarii, o tym na co, oprócz umiejętności lekarskich i sprzętu, trzeba zwrócić uwagę, kiedy decydujemy się na otwarcie własnej praktyki.

Tematem tego numeru wybraliśmy bardzo obszerny materiał przygotowany przez Aleksandrę Krawczyk, która przedstawia w nim możliwości i zastosowanie echokardiografii 3D w praktyce lekarza weterynarii, a także rozmawia na ten temat ze specjalistą kardiologiem małych zwierząt z Kliniki Mass. Veterinary Cardiology dr Nancy Morris.

W numerze także m.in. praktyczne artykuły na temat nadciśnienia ogólnoustrojowego u psów i kotów autorstwa Barbary Zacharewicz oraz o nieswoistych zapaleniach jelit, pióra Marzeny Zmarlak. Jacek Ingarden porusza zagadnienie doboru reproduktora, a Remigiusz Cichoń prezentuje kolejną część cyklu na temat behawioryzmu zwierząt.
 
W dziale Vetease Marzena Pawlicka opisuje nietypowy przypadek ropnia zrębu rogówki u królika. Prezentujemy również kolejne zdjęcia spod mikroskopu Mai Ingarden.

Powoli zbliżamy się do końca cyklu na temat planowania usługi weterynaryjnej autorstwa Andrzeja Lisowskiego. Po zebraniu wszystkie artykuły utworzą kompletny poradnik marketingowy dla każdego, kto chce poprawić jakość usług i relacji w swojej praktyce.

Ponadto artykuł na temat zoofizjoterapii, przygotowany przez Martę Muchę-Balcerek, oraz o prawnych uwarunkowaniach utylizacji odpadów w gabinecie weterynaryjnym, napisany przez Łukasza Pilarza. Warto również zwrócić uwagę na kolejny reportaż z końca świata, gdzie wciąż przebywa Anna Bunikowska.

Z wielką radością ogłaszam też rozpoczęcie I edycji Testowego Programu Edukacyjnego „Weterynarii”, w którym każdy z naszych czytelników może zdobyć 15 punktów edukacyjnych. Począwszy od tego numeru, w każdym kolejnym wydaniu w roku 2014 publikować będziemy zestaw pytań, do których odpowiedzi znajdą Państwo w treści artykułów danego wydania.

Życzę zajmującej lektury
Michał Chojnacki, Redaktor Naczelny

Miesięcznik "Weterynaria" to odpowiedź na dynamicznie rozwijającą się branżę weterynaryjną i potrzebę doskonalenia zawodowego środowiska lekarzy.

Misja
Sercem magazynów jest odzwierciedlenie stylu i formy jego nazwy:

SZTUKA przedstawiamy aspekty kliniczne, technologie, drogi rozwoju branży, możliwości wyboru w podejmowaniu decyzji biznesowych, promocję inicjatyw branżowych. Trendy w dziedzinach stomatologicznych i weterynaryjnych.

PRAKTYKA użyteczny przekaz merytoryczny informacyjno-edukacyjny, oparty o przypadki kliniczne wprost z gabinetu stomatologicznego i weterynaryjnego.

NAUKA zawodowy przekaz merytoryczny na najwyższym poziomie na każdym etapie tworzenia i dopracowaniu szczegółów.

Cel
- Praktyczne i nowoczesne oblicze specjalistycznej wiedzy.
- Wysoki poziom merytoryczny.
- Stawiamy na wiarygodność i przydatność adekwatną do celów biznesowych branży.
- Najbardziej aktualny magazyn dla specjalistów w branży stomatologicznej i weterynaryjnej, docierające do całej struktury branżowej w każdej części Polski.

WETERYNARIA NEWS Informacje z kraju i ze świata ROZMOWA Pasja - przepis na sukces Rozmowa z lek. wet. Ryszardem Iwanickim TEMAT NUMERU Echokardiografia 3D w czasie rzeczywistym - nowe narzędzie pracy lekarza weterynarii. Rosnąca wartość trzeciego wymiaru lek. wet. Aleksandra Krawczyk, Nancy Morris, DVM NAUKA, GASTROENTEROLOGIA Nieswoiste zapalenia jelit u psów lek. wet. Marzena Zmarlak TESTOWY PROGRAM EDUKACYJNY WETERYNARII I edycja TPEW, test nr 1 NAUKA, KARDIOLOGIA Nadciśnienie ogólnoustrojowe u psów i kotów - problem częstszy, niż mogłoby się wydawać lek. wet. Barbara Zacharewicz NAUKA, CHOROBY ZAKAŹNE Mykobakteriozy zwierząt zmiennocieplnych lek. wet. Tomasz Jóźwik NAUKA, ROZRÓD Rozród psów, łatwy i przyjemny. Przygotowanie suki do rozrodu i wybór reproduktora dr n. wet. Jacek Ingarden, lek. wet. Maja Ingarden NAUKA, BEHAWIORYZM ZWIERZÄ„T Psychologia zwierząt - cz. IV. Zachowania obsesyjne i kompulsywne u kotów lek. wet. Remigiusz Cichoń, lek. wet. Joanna Cichoń VETCASE Leczenie operacyjne ropnia zrębu rogówki u królika miniaturowego - opis przypadku lek. wet. Marzena Pawlicka HYDE PARK Małopłytkowość i niedokrwistość w rozmazie krwi psa - przypadek kliniczny lek. wet. Maja Ingarden, dr n. wet. Jacek Ingarden GABINET Zaplanuj swoją usługę weterynaryjną Cz. 4. Klient zadowolony lek. wet. Andrzej Lisowski GABINET Odpady weterynaryjne w klinice - aspekty prawne lek. med. Łukasz Pilarz GABINET Zoofizjoterapia mgr inż. Marta Mucha-Balcerek REPORTAŻ Co kraj-to obyczaj lek. wet. Anna Bunikowska POWIĘKSZENIE Chirurgia w Katowicach. Relacja z Konferencji Chirurgicznej Śląskiej Polikliniki Weterynaryjnej POWIĘKSZENIE Kurs RTG. Relacja z kursu RTG PSLWMZ POWIĘKSZENIE Seminarium „Systemy Biolog". Relacja z seminarium Instytutu Ekologii Terenów Uprzemysłowionych i Biomaxima POWIĘKSZENIE Warsztaty i szkolenia - kalendarz APTEKA Apteka

Książka

  • ISBN: 

    2300-5114

Inne produkty z tej serii:
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...