Katowice 2014, czasopismo, numer marzec 3/2014, format 205 x 290, objętość 100 str., oprawa miękka
Wszystko wskazuje na to, że zima się skończyła i być może nadeszła już prawdziwa wiosna. Na pewno nadszedł nowy numer „Weterynarii", pełen naprawdę ciekawych artykułów.
W tym miesiącu wyjątkowo nie prezentujemy rozmowy numeru. Oddaliśmy to miejsce trójce młodych, zdolnych, wybijających się postaci polskiej weterynarii. Dr n. wet. Anna Kotodziejska-Sawerska, lek. wet. Yauheni Zhalniarovich i lek. wet. Marcin Śmiałek to jedyni doktoranci wszystkich wydziałów medycyny weterynaryjnej w Polsce, którzy otrzymali Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia w roku akademickim 2013/2014. Na pewno warto promować takie postawy badawcze, uwzględniające najszersze horyzonty, i być może zaszczepić w ten sposób w młodych lekarzach weterynarii chęć stałego podnoszenia kwalifikacji. Ponadto w numerze znajdziecie artykuł autorstwa A. Kołodziejskiej-Sawerskiej, w którym opisano przypadek nieswoistego zapalenia jelit u psa.
Warto zwrócić uwagę na bardzo praktyczne artykuły na temat intensywnej opieki nad ptakami, autoRtwa Agnieszki Drohobyckiej-Wawryki oraz nt. czerwonego oka, napisany przez dr. Marcina Plkiela. Konrad Kalisz i Adam Gierulski opisują zaś przypadek przewlekłego wypływu z dróg rodnych jako powikłania po sterylizacji.
Zaczynając od tego numeru, ciemnoczerwonymi stronami wyróżniać będziemy materiały dotyczące diagnostyki obrazowej. Tym razem jest to na „Badanie ultrasonograficzne stawu kolanowego psa" Sebastiana Dadeja, znanego już naszym czytelnikom z pierwszego numeru „Weterynarii".
Prezentujemy także aż trzy krótkie opisy przypadków, opisane przez Ewę Chronowską, Adama Brandweina (efekt naszej wspó łpracy ze Śląskimi Laboratoriami Analitycznymi) oraz oczywiście Maję Ingarden, z którą przeprowadziliśmy też skromny wywiad na temat atlasu hematologicznego jej autorstwa - wyjątkowo ciekawego, multimedialnego wydawnictwa.
Kontynuujemy też oczywiście nasze cykle dotyczące behawioryzmu oraz marketingu, zamieszczamy także kolejny artykuł z dziedziny prawa, pióra znanego Wam Łukasza Pilarza. Anna Bunikowska przysłała nam znowu mnóstwo świetnych zdjęć z Australii, a Natalia Strokowska opisuje swoje doświadczenia z praktyk w USA.
Marzec i kwiecień to również miesiące naprawdę dużych wydarzeń w świecie polskiej weterynarii. XV Śląskie Warsztaty Diagnostyczne oraz X Targi Medycyny Weterynaryjnej Vetmedica to imprezy, na które zdecydowanie warto zwrócić uwagę. Będzie to też świetna okazja, aby poznać osobiście naszą redakcję, do czego gorąco zachęcam.
Życzę zajmującej lektury
Michał Chojnacki, Redaktor Naczelny
Miesięcznik "Weterynaria" to odpowiedź na dynamicznie rozwijającą się branżę weterynaryjną i potrzebę doskonalenia zawodowego środowiska lekarzy.
Misja
Sercem magazynów jest odzwierciedlenie stylu i formy jego nazwy:
SZTUKA przedstawiamy aspekty kliniczne, technologie, drogi rozwoju branży, możliwości wyboru w podejmowaniu decyzji biznesowych, promocję inicjatyw branżowych. Trendy w dziedzinach stomatologicznych i weterynaryjnych.
PRAKTYKA użyteczny przekaz merytoryczny informacyjno-edukacyjny, oparty o przypadki kliniczne wprost z gabinetu stomatologicznego i weterynaryjnego.
NAUKA zawodowy przekaz merytoryczny na najwyższym poziomie na każdym etapie tworzenia i dopracowaniu szczegółów.
Cel
- Praktyczne i nowoczesne oblicze specjalistycznej wiedzy.
- Wysoki poziom merytoryczny.
- Stawiamy na wiarygodność i przydatność adekwatną do celów biznesowych branży.
- Najbardziej aktualny magazyn dla specjalistów w branży stomatologicznej i weterynaryjnej, docierające do całej struktury branżowej w każdej części Polski.
Książka
-
ISBN:
2300-5114