Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: ,
Waga produktu: 0.360 kg
EAN: 23005114
Wysyłka od: 9.90 PLN

Katowice 2014, czasopismo, numer kwiecień 5/2014, format 205 x 290, objętość 100 str., oprawa miękka

Witam w majowym numerze „Weterynarii". Wewnątrz znajdziecie ciekawy wywiad z gośćmi tego wydania, lekarzami weterynarii Adamem Gierulskim i Konradem Kaliszem, właścicielami przychodni weterynaryjnej Animal w Lodzi. Rozmawiamy między innymi o ich największej pasji, jaką jest diagnostyka obrazowa, a także o rozrodzie, specjalizacji czy potrzebie powstania w Polsce klinik referencyjnych. Polecam.

Łatwo zauważyć że w tym numerze wyjątkowo zabrakło dziatu poświęconego aktualnościom. Wszystko dlatego, że przeniósł się on chwilowo do naszego nowego portalu - www.we- terynarianews.pl - w którym znajdziecie też archiwum artykułów z naszego czasopisma i wiele innych interesujących treści. Jest to pierwszy w sieci wortal weterynaryjny z prawdziwego zdarzenia, gorąco zapraszam do jego odwiedzenia.

W temaae numeru lek. wet. Agnieszka Droho- bycka-Wawryka kontynuuje cykl porad praktycznych na temat pierwszej pomocy dla ptaków. Tym razem skupia się na przypadkach wymagających pomocy tego samego dnia po przybyciu pacjenta do lecznicy. Dr n. wet. Jacek Ingarden i lek. wet. Maja Ingarden pojawiają się po raz kolejny z artykułem dotyczącym rozrodu psów, opisując infekcje macicy i pochwy oraz przeciw- infekcyjne przygotowanie suki do krycia.
W cyklu dotyczącym behawioryzmu zwierząt lek. wet. Remigiusz Cichoń prezentuje pierwszą część artykułu na temat psychologii koni. W przyszłym numerze ukaże się oczywiście część druga.

W dziale Vetease tym razem dwa artykuły. Pierwszy, autorstwa lek. wet. Marzeny Zmarłak, to obszerny materiał poświęcony cukrzycy, w którym autorka opisuje powikłany przypadek z jednoczesnymi nadczynnością nadnerczy i niedoczynnością tarczycy. W drugim Janina Dąbrowska zaj-muje się rehabilitacją u psów z dysplazją stawów biodrowych.

W numerze nie zabrakło oczywiście dziatu Hyde park i zdjęć spod mikroskopu Mai Ingarden. Ponadto lek. wet. Adam Brandwein ze Śląskich Laboratoriów Analitycznych prezentuje przypadek powikłania pozabiegowego, efektu ukrytej wady serca. Ponadto kolejny artykuł lek. wet. Natalii Strokowskiej, która tym razem opisuje praktyki weterynaryjne w Wielkiej Brytanii. Oprócz tego relacje, artykuł dotyczący prawnych uwarunkowań uboju rytualnego autorstwa lek. med. Łukasza Pilarza oraz jak zwykle ze wszech miar interesujący reportaż lek. wet. Anny Bunikowskiej, tym razem prosto z Nowej Zelandii, która - jak się okazuje - ma także swoje mniej przyjemne oblicza.

Życzę zajmującej lektury
Michał Chojnacki, Redaktor Naczelny

Miesięcznik "Weterynaria" to odpowiedź na dynamicznie rozwijającą się branżę weterynaryjną i potrzebę doskonalenia zawodowego środowiska lekarzy.

Misja
Sercem magazynów jest odzwierciedlenie stylu i formy jego nazwy:

SZTUKA przedstawiamy aspekty kliniczne, technologie, drogi rozwoju branży, możliwości wyboru w podejmowaniu decyzji biznesowych, promocję inicjatyw branżowych. Trendy w dziedzinach stomatologicznych i weterynaryjnych.

PRAKTYKA użyteczny przekaz merytoryczny informacyjno-edukacyjny, oparty o przypadki kliniczne wprost z gabinetu stomatologicznego i weterynaryjnego.

NAUKA zawodowy przekaz merytoryczny na najwyższym poziomie na każdym etapie tworzenia i dopracowaniu szczegółów.

Cel
- Praktyczne i nowoczesne oblicze specjalistycznej wiedzy.
- Wysoki poziom merytoryczny.
- Stawiamy na wiarygodność i przydatność adekwatną do celów biznesowych branży.
- Najbardziej aktualny magazyn dla specjalistów w branży stomatologicznej i weterynaryjnej, docierające do całej struktury branżowej w każdej części Polski.

Książka

  • ISBN: 

    2300-5114

Inne produkty z tej serii:
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...