Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: ,
Waga produktu: 0.360 kg
EAN: 23005114
Wysyłka od: 9.90 PLN

Katowice 2014, czasopismo, numer lipiec-sierpień 7-8/2014, format 205 x 290, objętość 84 str., oprawa miękka

Witam Was w wakacyjnym, łączonym numerze „Weterynarii". Na jego oktadce możecie zobaczyć dr hab. Magdalenę Król - bardzo ambitnego naukowca z Katedry Nauk Fizjologicznych Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie. Rozmawialiśmy o jej badaniach dotyczących nowotworów sutka, które w przyszłości mogą pomóc nie tylko psom, ale też ludziom, a także o plebiscycie „Polacy z werwą", w którego finale Pani Doktor próbuje zdobyć grant na badania. Gorąco namawiam do wzięcia udziału w głosowaniu na stronie internetowej www.polacyzwerwa.pl, które kończy się już 7 września. Trzeba się śpieszyć!

W numerze rozmawiamy też z lek. wet. Anną Jezierską-Kupką i Wiktorem Jezierskim, właścicielami gabinetu Doggy Dream w Opolu, który dysponuje jedną z dwóch funkcjonujących w Polsce karetek dla zwierząt. Przede wszystkim o tym, jak sprawdza się taki pojazd w codziennej pracy lekarza weterynarii.
Warto przeczytać praktyczny artykuł o możliwości wykorzystania radiologii i ultrasonografii w badaniu pacjentów neurologicznych autorstwa lek. wet. Pawła Załęskiego i lek. wet. Magdaleny Drążek. Oprócz tego polecam obszerny tekst lek. wet. Marzeny Zmarłak na temat panleukopenii kotów oraz pracę mgr Janiny Dąbrowskiej na temat rehabilitacji psów cierpiących na spondylozę. Na pewno nie można też przegapić przypadku gruczolaka ślinianki podżuchwowej u świnki morskiej, którego opisania podjęli się: dr n. wet. Anna Kołodziejska-Sawerska, lek. wet. Paulina Przyborowska i lek. wet. Mateusz Mikiewicz.

Ponadto kontynuujemy nasz cykl dotyczący behawioryzmu zwierząt. Tym razem lek. wet. Remigiusz Cichoń i lek. wet. Joanna Modrzyk poruszają zagadnienie zespołu zaburzeń poznawczych u psów. Po miesięcznej przerwie powracają też lek. wet. Maja Ingarden z opisem przypadku zapalenia i nowotworu trzustki oraz lek. wet. Natalia Strokowska z tekstem na temat pracy i studiów w Wielkiej Brytanii (temat coraz bardziej popularny wśród młodych lekarzy). Natomiast lek. wet. Anna Bunikowska pojawia się tym razem z nieco innym artykułem o małej, schorowanej lamie z Batu Secret ZOO.
Rozpoczynamy nowy cykl dotyczący kynologii, w którym przedstawiać będziemy sylwetki ras nieco rzadziej (ale jednak) goszczących w gabinetach weterynaryjnych. W tym numerze - polski owczarek nizinny.
Publikujemy też fragment kolejnej doskonałej książki wydawnictwa Galaktyka „Choroby układu oddechowego psów i kotów" Lynelle R. Johnson.

Życzę zajmującej lektury
Michał Chojnacki, Redaktor Naczelny

Miesięcznik "Weterynaria" to odpowiedź na dynamicznie rozwijającą się branżę weterynaryjną i potrzebę doskonalenia zawodowego środowiska lekarzy.

Misja
Sercem magazynów jest odzwierciedlenie stylu i formy jego nazwy:

SZTUKA przedstawiamy aspekty kliniczne, technologie, drogi rozwoju branży, możliwości wyboru w podejmowaniu decyzji biznesowych, promocję inicjatyw branżowych. Trendy w dziedzinach stomatologicznych i weterynaryjnych.

PRAKTYKA użyteczny przekaz merytoryczny informacyjno-edukacyjny, oparty o przypadki kliniczne wprost z gabinetu stomatologicznego i weterynaryjnego.

NAUKA zawodowy przekaz merytoryczny na najwyższym poziomie na każdym etapie tworzenia i dopracowaniu szczegółów.

Cel
- Praktyczne i nowoczesne oblicze specjalistycznej wiedzy.
- Wysoki poziom merytoryczny.
- Stawiamy na wiarygodność i przydatność adekwatną do celów biznesowych branży.
- Najbardziej aktualny magazyn dla specjalistów w branży stomatologicznej i weterynaryjnej, docierające do całej struktury branżowej w każdej części Polski.

Książka

  • ISBN: 

    2300-5114

Inne produkty z tej serii:
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...