Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: ,
Waga produktu: 0.360 kg
Realizacja zamówienia: 48 godzin
EAN: 23005114
Wysyłka od: 9.90 PLN

Katowice 2014, czasopismo, numer wrzesień 9/2014, format 205 x 290, objętość 86 str., oprawa miękka

We wrzesniu mija dokładnie 12 miesięcy odkąd pojawił się pierwszy numer „Weterynarii". W ciągu roku opublikowaliśmy w sumie około 120 artykułów i 30 relacji, kilkanaście ciekawych wywiadów oraz całe mnóstwo innych materiałów prasowych. W pierwszej połowie tego roku uruchomiliśmy też wortal weterynaryjny z prawdziwego zdarzenia - weterynarianews.pl - który stale rozwija się i nabiera kształtów. Już wkrótce pełną mocą ruszy nowy, niezwykle przydatny dział. Teraz zaś oddajemy w Wasze ręce dziesiąte w sumie wydanie i w związku z tym obchodzimy mały, skromny jubileusz. Pierwszy zaledwie, pierwszy z wielu.

W tym miesiącu tematem numeru jest pierwsza część obszernego artykułu na temat wykorzystania USG w diagnostyce chorób trzustki psów i kotów, przygotowanego przez zespół autorów, z Krzysztofem Podhorecem na czele. Polecam bardzo praktyczne artykuły na temat chronicznego składania jaj przez papugi, pióra Agnieszki Drohobyckiej-Wawryki, oraz na temat niewydolności nerek u kotów, przygotowany przez Marzenę Zmarlak. Kontynuujemy też cykl behawiorystyczny, w którym Remigiusz Cichoń od następnego numeru przejdzie do opisów przypadków klinicznych, w tym wydaniu skupia się na sposobach uczenia się psów.

W dziale Vetease szczególnie polecam opis przypadku torbieli zębopochodnej u psa rasy chihuahua. Jego poprowadzenia i opisania podjął się zespót przychodni weterynaryjnej Kotee - Anna Macieszko, Jan Plasota, Bartłomiej Szal - wspomagany przez lekarzy dentystów przy użyciu technik diagnostyki i chirurgii stosowanych w medycynie człowieka. Przypadek gruczolakoraka torbielowatego jajnika u suki opisują zaś Ewa Czernicka i Anna Jezierska-Kupka.

Na pewno warto zwrócić uwagę na artykuł „Tajemnica lekarska - uwagi prawne dla lekarza weterynarii", autorstwa Łukasza Pilarza, który z właściwą sobie skrupulatnością omó-wił zagadnienie ważne i aktualne nie tylko dla lekarza weterynarii.

W numerze ponadto znajdziecie niewielki przedruk od wydawnictwa Galaktyka - fragment „Atlasu cytologii psów i kotów" Rafała Sapierzyńskiego, a także drugą część cyklu kynologicznego - tym razem opisujemy charta perskiego. Polecam też oczywiście tekst naszej „korespondentki z innego świata", Anny Bunikowskiej, która opisuje historię tygrysa z indonezyjskiego zoo, u którego ropomacicze zdiagnozowano jako koci katar.

Życzę zajmującej lektury
Michał Chojnacki, Redaktor Naczelny

Miesięcznik "Weterynaria" to odpowiedź na dynamicznie rozwijającą się branżę weterynaryjną i potrzebę doskonalenia zawodowego środowiska lekarzy.

Misja
Sercem magazynów jest odzwierciedlenie stylu i formy jego nazwy:

SZTUKA przedstawiamy aspekty kliniczne, technologie, drogi rozwoju branży, możliwości wyboru w podejmowaniu decyzji biznesowych, promocję inicjatyw branżowych. Trendy w dziedzinach stomatologicznych i weterynaryjnych.

PRAKTYKA użyteczny przekaz merytoryczny informacyjno-edukacyjny, oparty o przypadki kliniczne wprost z gabinetu stomatologicznego i weterynaryjnego.

NAUKA zawodowy przekaz merytoryczny na najwyższym poziomie na każdym etapie tworzenia i dopracowaniu szczegółów.

Cel
- Praktyczne i nowoczesne oblicze specjalistycznej wiedzy.
- Wysoki poziom merytoryczny.
- Stawiamy na wiarygodność i przydatność adekwatną do celów biznesowych branży.
- Najbardziej aktualny magazyn dla specjalistów w branży stomatologicznej i weterynaryjnej, docierające do całej struktury branżowej w każdej części Polski.

Książka

  • ISBN: 

    2300-5114

Inne produkty z tej serii:
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...