Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: ,
Waga produktu: 0.360 kg
Realizacja zamówienia: 48 godzin
EAN: 23005114
Wysyłka od: 9.90 PLN

Katowice 2014, czasopismo, numer wrzesień 10/2014, format 205 x 290, objętość 84 str., oprawa miękka

Pracowita jesień trwa. Pracowita zarówno dla weterynarii, jak i dla „Weterynarii". Za kilka chwil kolejny Kongres Polskiego Stowarzyszenie Lekarzy Weterynarii Matych Zwierząt, a po nim jeszcze co najmniej kilka ważnych spotkań. Przede wszystkim konferencja „Współczesne techniki diagnostyczne i terapeutyczne w praktyce" organizowana przez Sekcję Diagnostyki Obrazowej PSLWMZ oraz Stowarzyszenie Śląska Poliklinika Weterynaryjna. O niej wtaśnie, a także o innych działaniach i planach Śląskiej Polikliniki Weterynaryjnej opowiada nam jej prezes dr n. wet. Marcin Bojarski.

W numerze można znaleźć drugą część obszernego artykułu na temat diagnostyki ultrasonograficznej chorób trzustki u psów i kotów. Tym razem autorzy skupiają się na zagadnieniu techniki i przebiegu badania oraz prawidłowego obrazu trzustki. Warto przeczytać tekst dotyczący rehabilitacji pacjentów po zatorze chrzęstno-włókni- stym autorstwa J. Dąbrowskiej oraz opisy przypadków: nasieniaka jądra u świnki morskiej (napisany przez A. Kotodziejską- -Sawerska, P. Przyborowską, M. Milkie- wicza i A. Szczęśniak), insulinomy u psa (M. Hebel, A. Bartnik, mgr K. Kwiatek) oraz chronicznego składania jaj u papugi (A. Drohobycka-Wawryka). Prezentujemy też dwa krótkie opisy: wznowy chtoniaka u psa i zatoki skórzastej u labradora.
Polecam też ciekawy artykuł t. Pilarza na temat odpowiedzialności cywilnej za leczenie zwierząt, a także jak zwykle niezwykły tekst A. Bunikowskiej, która w dalekiej Indonezji próbowała ratować 4 małe tygrysy. Kontynuujemy też nasze cykle oraz prezentujemy kolejny fragment publikacji wydawnictwa Galaktyka.

Serdecznie gratuluję z tego miejsca Magdalenie Król, która została „Polką z werwą"! Mam nadzieję, że „Weterynaria" przyczyniła się choć w jednym procencie do tego sukcesu (wywiad z M. Król w numerze 7-8/2014).

Na koniec ogłaszam oficjalnie to, o czym doskonale wie już kilkuset z Was, że na portalu weterynarianews.pl ruszyła Strefa pacjenta, w której zamieszczamy wizytów-ki lekarzy weterynarii. Jest to narzędzie dla właścicieli zwierząt, którzy dzięki wyszukiwarce w prosty sposób będą mogli znaleźć lekarza dla swoich podopiecznych. Zapraszam do udziału.

Życzę zajmującej lektury
Michał Chojnacki, Redaktor Naczelny

Miesięcznik "Weterynaria" to odpowiedź na dynamicznie rozwijającą się branżę weterynaryjną i potrzebę doskonalenia zawodowego środowiska lekarzy.

Misja
Sercem magazynów jest odzwierciedlenie stylu i formy jego nazwy:

SZTUKA przedstawiamy aspekty kliniczne, technologie, drogi rozwoju branży, możliwości wyboru w podejmowaniu decyzji biznesowych, promocję inicjatyw branżowych. Trendy w dziedzinach stomatologicznych i weterynaryjnych.

PRAKTYKA użyteczny przekaz merytoryczny informacyjno-edukacyjny, oparty o przypadki kliniczne wprost z gabinetu stomatologicznego i weterynaryjnego.

NAUKA zawodowy przekaz merytoryczny na najwyższym poziomie na każdym etapie tworzenia i dopracowaniu szczegółów.

Cel
- Praktyczne i nowoczesne oblicze specjalistycznej wiedzy.
- Wysoki poziom merytoryczny.
- Stawiamy na wiarygodność i przydatność adekwatną do celów biznesowych branży.
- Najbardziej aktualny magazyn dla specjalistów w branży stomatologicznej i weterynaryjnej, docierające do całej struktury branżowej w każdej części Polski.

Książka

  • ISBN: 

    2300-5114

Inne produkty z tej serii:
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...