Grypa, zapalenia, przeziębienia. Zima zdziesiątkowała nas w grudniu i styczniu. Na szczęście jest już luty, a to oznacza, że rozpoczynamy kolejny rok wydawniczy. W rękach trzymacie pierwszy z dziesięciu numerów, jakie ukażą się w tym czasie. A w nim na dobry początek wywiad z dr. hab. Łukaszem Adaszkiem z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, jednym z założycieli Lubelskiego Weterynaryjnego Centrum Szkoleniowego PerfectVet. Rozmawiałem z nim nie tylko o centrum szkoleniowym, ale też m.in. o babeszjozie i boreliozie psów. Nie jest to jedyny wywiad w tym numerze, kilkadziesiąt stron dalej Grzegorz Golba przepytuje dr n. wet. Beatę Lisiecką-Żucho- wicz. Trochę na temat jej doktoratu, trochę na temat pracy, a trochę na temat Śląskiej Polikliniki Weterynaryjnej.
Temat tego numeru to „Zastosowanie badania mikroskopowego włosa w diagnostyce chorób skóry u psów i kotów", artykuł przygotowany przez zespół autorów w składzie: Marcin Szczepanik, Piotr Wilkołek, Łukasz Adamek i Karina Chmielecka. W dziale Nauka polecam całkiem spory tekst Marzeny Zmarlak, w którym opisano wybrane ro- baczyce przewodu pokarmowego, a także artykuł Macieja Kucharskiego poświęcony mechanizmom komórkowym w atopowym zapaleniu skóry. Z kolei Joanna Modrzyk i Re-migiusz Cichoń wskazują, jak poradzić sobie z lękiem separacyjnym u psiego pacjenta.
W tym numerze stratujemy oczywiście z nową edycją Testowego Programu Edukacyjnego Weterynarii. W tym roku do zebrania jest aż 25 pkt. edukacyjnych w ramach ustawianego kształcenia lekarzy weterynarii.
Standardowo zapraszam też na nasz portal www.weterynarianews.pl, gdzie na dobre rozbudowała się wyszukiwarka gabinetów weterynaryjnych. Mamy w niej już ponad 1300 wizytówek. Jeśli jeszcze Was tam nie ma, a chcielibyście zamieścić całkowicie darmowy wpis, to nic prostszego. Piszcie w tej sprawie na adres redakcja@weterynarianews.pl.
Na koniec (a może po pierwsze) chciałbym przeprosić tych naszych prenumeratorów, którzy nie dostali na czas poprzedniego numeru czasopisma. Obiecujemy, że będziemy robić wszystko, aby taka sytuacja nigdy się
już nie powtórzyła.
Życzę zajmującej lektury
Michał Chojnacki, Redaktor Naczelny
Miesięcznik "Weterynaria" to odpowiedź na dynamicznie rozwijającą się branżę weterynaryjną i potrzebę doskonalenia zawodowego środowiska lekarzy.
Misja
Sercem magazynów jest odzwierciedlenie stylu i formy jego nazwy:
SZTUKA przedstawiamy aspekty kliniczne, technologie, drogi rozwoju branży, możliwości wyboru w podejmowaniu decyzji biznesowych, promocję inicjatyw branżowych. Trendy w dziedzinach stomatologicznych i weterynaryjnych.
PRAKTYKA użyteczny przekaz merytoryczny informacyjno-edukacyjny, oparty o przypadki kliniczne wprost z gabinetu stomatologicznego i weterynaryjnego.
NAUKA zawodowy przekaz merytoryczny na najwyższym poziomie na każdym etapie tworzenia i dopracowaniu szczegółów.
Cel
- Praktyczne i nowoczesne oblicze specjalistycznej wiedzy.
- Wysoki poziom merytoryczny.
- Stawiamy na wiarygodność i przydatność adekwatną do celów biznesowych branży.
- Najbardziej aktualny magazyn dla specjalistów w branży stomatologicznej i weterynaryjnej, docierające do całej struktury branżowej w każdej części Polski.
Książka
-
Format:
205 x 290 mm
-
ISBN:
2300-5114
-
Liczba stron:
78
-
Oprawa:
Miękka
-
Rok wydania:
2015
-
Wydanie:
1