Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: ,
Waga produktu: 0.360 kg
Wysyłka od: 10.50 PLN

Pierwsze duże wydarzenie weterynaryjne w tym roku  Śląskie Warsztaty Diagnostyczne organizowane jak zawsze w Wiśle, jak zawsze przez Stowarzyszenie Śląska Poliklinika Weterynaryjna  to także czas premiery najnowszego numeru „Weterynarii". Okładka nietypowa. Wszystko dlatego, że wyjątkowo nie rozmawiamy z nikim w tym miesiącu. W ostatnich numerach wywiadów było całkiem sporo, teraz robimy sobie przerwę. Ale spokojnie, już w następnym numerze powrócimy do starych nawyków.

W środku bardzo ciekawe artykuły. Polecam zwłaszcza temat numeru. Jacek Ingarden i Maja Ingarden opisują zapalenie trzustki oraz możliwości, jakie w jego diagnozowaniu dają nowe testy do określenia poziomu specyficznej lipazy. Znany już z poprzedniego numeru Maciej Kucharz w dość specjalistycznym tekście przedstawia genetyczne podłoże atopowego zapalenia skóry. Materiał dla tych, którzy o dermatologii wiedzą to i owo.

W dziale poświęconym przypadkom klinicznym Marzena Zmarlak obszernie opisuje przypadek niedoczynności kory nadnerczy u psa po zatruciu trutką na szczury. Z kolei Małgorzata Chmielińska i Karol Tarczyński, których na naszych łamach jeszcze nie było, bardzo grafionie prezentują, jak groźna dla zdrowia suki może być kiepsko przeprowadzona kastracja, w której do szycia wykorzystano grubą jedwabną nić. Przypadek nie tylko ciekawy, ale też ważny, na temat, o którym powinno się mówić.

Polecam też pozostałe materiały, m.in. praktyczny tekst Eweliny Standik na temat syndromu BAS czy przypadek oponiaka u kota  fragment książki „Neurologia psów i kotów. Wybrane przypadki kliniczne" (laurent Fuhrer, Pierre Moissonnier, JeanLaurent Thibaud). I oczywiście tradycyjnie już dla nas reportaż (a w tym numerze także okładka) autorstwa wspaniale władającej piórem Anny Bunikowskiej. Tym razem opisuje ona i pokazuje niezwykłe zoo w Singapurze.

W numerze prezentujemy też przegląd testów i preparatów przeciwpasożytniczych, w którym można zapoznać się z kilkoma wiodącymi produktami na naszym rynku. Zapraszam.

Zapraszam też do odwiedzenia naszego stoiska zarówno na Śląskich Warsztatach Diagnostycznych, jak i na targach Vetmedica w Łodzi, które już w drugiej połowie kwietnia, czy wszędzie tam, gdzie będzie nas widać.

Życzę zajmującej lektury
Michał Chojnacki, Redaktor Naczelny

Miesięcznik "Weterynaria" to odpowiedź na dynamicznie rozwijającą się branżę weterynaryjną i potrzebę doskonalenia zawodowego środowiska lekarzy.

Misja
Sercem magazynów jest odzwierciedlenie stylu i formy jego nazwy:

SZTUKA przedstawiamy aspekty kliniczne, technologie, drogi rozwoju branży, możliwości wyboru w podejmowaniu decyzji biznesowych, promocję inicjatyw branżowych. Trendy w dziedzinach stomatologicznych i weterynaryjnych.

PRAKTYKA użyteczny przekaz merytoryczny informacyjno-edukacyjny, oparty o przypadki kliniczne wprost z gabinetu stomatologicznego i weterynaryjnego.

NAUKA zawodowy przekaz merytoryczny na najwyższym poziomie na każdym etapie tworzenia i dopracowaniu szczegółów.

Cel
- Praktyczne i nowoczesne oblicze specjalistycznej wiedzy.
- Wysoki poziom merytoryczny.
- Stawiamy na wiarygodność i przydatność adekwatną do celów biznesowych branży.
- Najbardziej aktualny magazyn dla specjalistów w branży stomatologicznej i weterynaryjnej, docierające do całej struktury branżowej w każdej części Polski.

Książka

 • Format: 

  205 x 290 mm

 • ISBN: 

  2300-5114

 • Liczba stron: 

  82

 • Oprawa: 

  Miękka

 • Rok wydania: 

  2015

 • Wydanie: 

  1

Inne produkty z tej serii:
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...