Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: Hoskins Johny D., Antoni Schollenberger
Waga produktu: 1.63 kg
EAN: 9788389896636
Wysyłka od: 9.90 PLN
Wydawca: Galaktyka

Łódź 2006, wydanie 1, format 206 x 277, objętość 496 str., oprawa twarda
Wśród pacjentów lecznic najliczniejszą grupę stanowią starsze psy i koty, u których, jak u starzejących się ludzi, z upływem lat pojawiają się problemy zdrowotne charakterystyczne dla zaawansowanego wieku. Coraz częściej też właściciele psów i kotów chcą żyć z niedołężnymi, starymi zwierzętami jak najdłużej, aż do ich naturalnej śmierci. Oczekują oni pomocy od lekarzy weterynarii. Czasami chodzi o przedłużenie o kilka miesięcy życia psa lub kota, którego właściciel traktuje jak członka rodziny, a czasami o poprawienie samopoczucia zwierzęcia lub ukojenie bólu.
Autorzy podręcznika proponują program opieki zdrowotnej nad starszymi psami i kotami, pozwalający lekarzom weterynarii sprostać coraz większym wymaganiom i oczekiwaniom ze strony właścicieli zwierząt. Wyczerpująco opisują choroby często występujące u starszych psów i kotów, sposoby ich rozpoznawania i leczenia. Podają zasady stosowania leków u pacjentów geriatrycznych, ich znieczulania i operowania. Z praktycznego punktu widzenia niezwykle cenne jest podanie dokładnego dawkowania wielu leków, z uwzględnieniem zmian ich metabolizmu i działania w organizmach starszych psów i kotów. Autorzy przedstawili także aktualne możliwości terapii farmakologicznej zaburzeń behawioralnych, które są szczególnie dotkliwym problemem dla właścicieli starych psów. Ponieważ w przypadku starszych zwierząt przy braku efektów leczenia alternatywą jest eutanazja, autorzy starają się również wskazać, w jakich sytuacjach leczenie jest bezcelowe i kiedy należy zacząć przygotowywać właściciela do podjęcia tej trudnej decyzji. Omówiono też pomoc psychologiczną, jakiej lekarz weterynarii może udzielić opiekunowi zwierzęcia.

Wstęp 1. Geriatria i starzenie się 2. Usługi dla właścicieli zwierząt i opieka szpitalna 3. Wymagania pokarmowe i postępowanie dietetyczne 4. Starzenie się i jego woływ na zachowanie 5. Zasady stosowania środków farmakologicznych 6. Nowotwory złośliwe i ich leczenie 7. Znieczulenie ogólne 8. Wskazania do leczenia chirurgicznego 9. Układ oddechowy 10. Choroby serca u starych psów i kotów 11. Choroby jamy ustnej i zębów 12. Układ pokarmowy 13. Wątroba i zewnątrzwydzielnicza cześć trzustki 14. Skóra 15. Choroby uszu i zaburzenia słuchu 16. Choroby oczu i ich leczenie 17. Układ wydzielania wewnętrznego i zaburzenia metaboliczne 18. Śledziona i węzły chłonne 19. Układ moczowy 20. Gruczoł krokowy 21. Zaburzenia nerwowo - mięśniowe 22. Układ nerwowy 23. Program opieki weterynaryjnej

Książka

  • Autor: 

    Hoskins Johny D.

  • ISBN: 

    83-89896-63-X

  • Redaktor: 

    Antoni Schollenberger

Inne produkty z tej serii:
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...