Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: Danny W. Scott,
Waga produktu: 1.25 kg
EAN: 9788375790849
Wysyłka od: 9.90 PLN
Wydawca: Galaktyka

Łódź 2009, wydanie 1, format 207 x 277, objętość 264 str., oprawa twarda
Choroby mogą dziesiątkować inwentarz żywy, a co za tym idzie, znacznie zmniejszać wydajność gospodarstwa rolnego. Dlatego zdrowie zwierząt gospodarskich jest przedmiotem szczególnej troski hodowców. Choroby skóry są jednymi z częściej występujących procesów patologicznych. Ma to związek m.in. z faktem, że wiele chorób układowych ujawnia się właśnie poprzez zmiany skórne. Niezmiernie ważne zatem staje się ustalenie przyczyn chorób skóry i kontrola zdrowia inwentarza zarówno z punktu widzenia zarządzania stadem, jak i zdrowia publicznego.
Atlas chorób skóry zwierząt gospodarskich stanowi ważną pozycję w specjalistycznym księgozbiorze dermatologa weterynaryjnego, lekarza weterynarii, a także studenta. Książka kładzie nacisk na rozpoznawanie chorób – postawienie prawidłowej diagnozy umożliwiają liczne kolorowe zdjęcia (ponad 300) i przejrzysty tekst. Opis każdej choroby zawiera objawy kliniczne, rozpoznanie różnicowe i inne użyteczne w diagnostyce informacje. Atlas omawia choroby występujące powszechnie, jak i sporadycznie u bydła, kóz, owiec i trzody chlewnej. Są to m.in. grzybice, choroby bakteryjne, pasożytnicze, wirusowe, immunologiczne, wrodzone i dziedziczne, związane ze środowiskiem i żywieniem oraz guzy nowotworowe i nienowotworowe.
- Ponad 300 kolorowych zdjęć
- Przejrzysty układ
- Uporządkowanie chorób według gatunku
- Charakterystyka wszystkich rodzajów chorób skóry u bydła, kóz, owiec i trzody chlewnej
- Opis choroby zawiera: objawy kliniczne, rozpoznanie różnicowe i inne informacje potrzebne do postawienia prawidłowej diagnozy
- Zoonozy 

Książka

  • Autor: 

    Danny W. Scott

  • ISBN: 

    978-83-7579-084-9

Inne produkty z tej serii:
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...