Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: Jay Kopelman, Melinda Roth,
Waga produktu: 0.400 kg
EAN: 9788389896810
Wysyłka od: 9.90 PLN
Wydawca: Galaktyka

Łódź 2007, wydanie 1, format 148 x 210, objętość 240 str., oprawa twarda
To poruszająca opowieść, ukazująca zmagania żołnierzy piechoty morskiej USA w Iraku. To autentyczna historia pisana przez uczestników tych wydarzeń, w której na tle przerażających walk z rebeliantami, pojawia się wątek zupełnie z innego świata. Wśród okrucieństwa i przemocy nagle niezwykle ważna staje się batalia o ocalenie małej istoty – znalezionego w gruzach szczeniaka. Wielkie zaangażowanie żołnierzy i działanie wbrew wojskowym przepisom świadczą o ludzkiej wrażliwości autora i jego towarzyszy.
Książka ta jest świadectwem, że nawet w najcięższych sytuacjach człowiek pozostaje człowiekiem i że najdrobniejszy akcent z innego świata może dać siłę i wiarę w przetrwanie. Szczeniak o imieniu Lava podarował je żołnierzom.
Dowódca Wojsk Lądowych gen. broni Waldemar Skrzypczak
Jeśli do słów Jana Pawła II – „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, czym dzieli się z innymi” dodać jeszcze, że miarą człowieczeństwa może być jego stosunek do istot słabszych, to odkryjemy prawdy i emocje, które porusza Misja szczeniak. Oparta na faktach opowieść o tym, jak w najniebezpieczniejszym mieście współczesnego świata pies uczy żołnierzy piechoty morskiej przyjaźni, miłości i szacunku do daru, jakim jest życie.
Magazyn studentów „Semestr”

Książka

  • Autor: 

    Jay Kopelman, Melinda Roth

  • ISBN: 

    978-83-89896-81-0

Inne produkty z tej serii: