Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: Alain Fournier,
Waga produktu: 2.200 kg
EAN: 9788377051795
Wysyłka od: 9.90 PLN
Wydawca: Carta Blanca

Warszawa 2012, wydanie 1, format 210 x 290, objętość 376 str., oprawa twarda
Prezentowana Państwu, nowa Ilustrowana encyklopedia psów rasowych to jedna z najbardziej oczekiwanych i poszukiwanych na polskim rynku księgarskim publikacji. Od ostatniego wydania, tak obszernej i kompletnej publikacji, dającej pełny przegląd ras psów upłynęło kilkanaście lat, a jej nakład dawno się wyczerpał. Tę lukę należało zapełnić publikacją nową, uwzględniającą spore zmiany, jakie w tym czasie zaszły w zatwierdzaniu ras, rejestrowaniu nowych ras czy określaniu nowego wzorca dla ras już zatwierdzonych przez Międzynarodową Federację Kynologiczną (FCI). W pierwszej dekadzie obecnego wieku zatwierdzone zostały nowe rasy, żeby wymienić tylko niektóre: Parson Russell terrier, Australian stumpy tail cattle dog, Aidi, Rosyjski toy a wiele innych, zostało zarejestrowanych i oczekuje na zatwierdzenie jak choćby Gończy polski.
Wszystkie te zmiany i nowości uwzględnia Ilustrowana encyklopedia psów rasowych napisana przez znanego francuskiego specjalistę z zakresu kynologii Alaina Fourniera i dostosowana do potrzeb i oczekiwań polskiego czytelnika we współpracy ze specjalistami z miesięcznika Mój Pies.Ta obszerna licząca prawie 400 stron książka, to publikacja unikatowa na polskim rynku, dająca wiedzę o ponad 330 rasach psów. Trzeba podkreślić, że systematyka na której oparto podział na rasy zastosowany w tej publikacji to najnowsza systematyka, przyjęta i zatwierdzona przez Międzynarodową Federację Kynologiczną, uwzględniająca stosowane w Polsce nazewnictwo.
Książkę otwiera specjalnie opracowany, bardzo obszerny wstęp do polskiego wydania, w którym w interesujący, a zarazem bardzo czytelny sposób opisano: wygląd i budowę psów, jak interpretować ró żne psie zachowania i oceniać naturalne instynkty, jak wychowywać swojego pupila, jak należy go szkolić i jakie sporty powinien uprawiać, jak powinna wyglądać właściwa opieka i pielęgnacja naszych czworonogów, jak właściwie dbać o ich zdrowie, prawidłowe zasady hodowli, oraz mnóstwo innych przydatnych informacji i porad niezbędnych zarówno dla profesjonalnych hodowców, jak i zwykłych pasjonatów psów.
Zasadniczą część publikacji stanowi przegląd ponad 330 ras psów podzielonych według klasyfikacji na 10 grup, z których każda podzielona jest na sekcje w zależności od zróżnicowania rasy. Aby umożliwić Czytelnikowi szybki i łatwy dostęp do informacji, strony poświęcone poszczególnym grupom zostały wyodrębnione odmienną kolorystyką. Przy omawianiu każdej rasy znajdziemy obok zdjęcia portretowego lub plenerowego, tabelę zawierającą kraj pochodzenia, przynależność do grupy i sekcji, pró by pracy, wielkość i wagę psa i suki, charakterystykę sierści i umaszczenia. Szerzej omówiono: historię rasy, wygląd osobników, typowe cechy charakteru oraz umiejętności, do tego uwagi i porady na temat najczęstszych schorzeń, pielęgnacji i optymalnych warunków życia.
Szukasz przyjaciela zabaw i opiekuna dla twoich dzieci? Chcesz, by twój pies strzegł domu przed intruzami? Twoją pasją jest polowanie i potrzebujesz psiego pomocnika? A może po prostu poszukujesz sympatycznego towarzysza, który powita Cię radosnym szczekaniem? Sprawdź, w jakich dziedzinach najlepiej spisują się przedstawiciele poszczególnych ras i jakich zachowań należy się po nich spodziewać! Książka pomoże Czytelnikowi wybrać najlepszego przyjaciela pasującego do jego charakteru i trybu życia. Odpowie na stawiane często przed zakupem psa pytania, co muszę zapewnić wymarzonemu psu i czego mogę oczekiwać od niego? Te odpowiedzi pozwolą uniknąć pomyłek przy wyborze właściwej rasy.
Jeśli mamy już pupila, publikacja pozwoli lepiej go poznać i zrozumieć, sprawdzić, czy pies, którego już mamy, odpowiada wzorcowi, jaki ma wrodzony temperament oraz jaki tryb życia najbardziej mu odpowiada. Co najważniejsze, dostarczy mnóstwo praktycznych wiadomości o wymaganiach zwierząt i ich pielęgnacji. Poszerzy też naszą wiedzę o innych rasach, których przedstawicieli spotykamy na codziennym spacerze z naszym pupilem.
Encyklopedię warto też polecić profesjonalnym hodowcom, którzy posiadają ogromną wiedzę o hodowanej przez siebie rasie, z publikacji dowiedzą się jednak o nowościach i zmianach jakie zachodzą w całym „psim świecie”, jest to bowiem kompendium wiedzy kynologicznej, obecnie najbardziej wartościowa książka o psach na polskim rynku.
Ogromnym atutem tej publikacji w stosunku do innych, zdecydowanie uboższych książek o podobnej tematyce, jest nie tylko obszerność , kompletność i dokładność prezentowanej wiedzy, ale także jej aktualność. Treści i ilustracje zamieszczone w publikacji są dostosowane i zgodne z uchwaloną przez Sejm RP nowelizacją Ustawy o Ochronie Zwierząt z dnia 16 września 2011 roku (Dz.U.2011,nr 230, poz.1373), oraz uchwałami Zarządu Głównego Związku Kynologicznego w Polsce z dnia 29.10.2011, które weszły w życie z dniem 1 stycznia 2012 roku.
Spośród wielu pozytywnych recenzji, specjalistów, którzy mieli okazję zapoznać się z książką w trakcie jej powstawania, warto zacytować opinię doktor Doroty Sumińskiej, autorki wielu książek o zwierzętach, która napisała ”…muszę przyznać, że książka jest świetna. Opracowana tak rzetelnie, że niczego już dodać nie można.” Niech ta opinia, znanej i bardzo lubianej popularyzatorki wiedzy o zwierzętach, będzie najlepszą rekomendacją do posiadania tej wyjątkowej publikacji.

Książka

  • Autor: 

    Alain Fournier

  • ISBN: 

    978-83-7705-179-5

Inne produkty z tej serii: