Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: Kuźniewicz Janusz, Kuźniewicz Grzegorz,
Waga produktu: 0.620 kg
EAN: 8389189917
Wysyłka od: 9.90 PLN

Wrocław 2005, wyd. 1, format 170 x 240, objętość 364 str., oprawa miękka
Książka przeznaczona jest głównie dla studentów Wydziału Biologii i Hodowli Zwierząt oraz Wydziału Rolniczego Akademii Rolniczej we Wrocławiu. Powinna ona również trafić do rąk ludzi zajmujących się hodowlą psów i ludzi utrzymujących je w domach.
W poszczególnych rozdziałach przedstawione zostały zagadnienia obejmujące wiele dziedzin wiedzy z zakresu psychologii, zoopsychologii, etologii, szeroko pojętego behawioru, relacji pies-człowiek i dogoterapii, a nawet jaka była i jest rola psa w tworzeniu historii i kultury religijnej.
Jak stwierdza recenzent książki prof. dr hab. Manfred Oskar Lorek: ,jest ona znaczącym dorobkiem w literaturze specjalistycznej z zakresu hodowli, metod szkolenia i sposobów użytkowania psów na potrzeby człowieka. Objęcie tak szerokiego zakresu wiedzy służącemu doskonaleniu naj starszej symbiozy człowieka ze zwierzęciem w jednym woluminie, świadczy o ogromnym wkładzie pracy autorów w przygotowanie tego wydania" .

Przedmowa Wstęp Psi rozum Psy w wierzeniach religijnych Psy w historii starożytnej Wpływ psów na samopoczucie i zdrowie człowieka Instynkt i zachowanie psów Psychika psów. Sposoby myślenia i motywy postępowania psa Rozwój psychiczny psa Stres w życiu psa i jego następstwa Temperament psów Agresja występująca u psów Stany emocjonalne, porozumiewanie się oraz inteligencja językowa psów Pies przewodnik dla ociemniałych i nie sprawnych ruchowo Psy wykorzystywane w służbach socjalnych, psy asystujące i dogoterapeuci Psy pracujące w pasterstwie Psy pracujące w ratownictwie Psy pracujące w służbie stróżującej Psy myśliwskie Psy pracujące w zaprzęgach pociągowych Psy wykorzystywane w sporcie zaprzęgowym Psy pracujące w służbach mundurowych: wojsko, policja, służba celna, straż graniczna i więziennictwo. Psy używane w doświadczalnictwie Psy używane do walk Psy utrzymywane do towarzystwa Utrzymywanie psów w systemie kennelowym Żywienie psów pracujących. Profilaktyka i zapobieganie chorobom psów Regulacja prawna hodowli psów w Polsce Obowiązki właścicieli psów odnośnie utrzymania czystości i porządku w miastach Ochrona bezdomnych psów Zagrożenia mogące wynikać z utrzymania psów Jak uniknąć ataku psa i postępowanie w wyniku zagrożenia Charakterystyka psów pracujących dla potrzeb człowieka Podsumowanie Bibliografia

Książka

  • Autor: 

    Kuźniewicz Janusz, Kuźniewicz Grzegorz

  • ISBN: 

    83-89189-91-7

Inne produkty z tej serii: