Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: Bogusław Górny,
Waga produktu: 0.400 kg
EAN: 9788370739300
Wysyłka od: 9.90 PLN
Wydawca: Multico

Warszawa 2010, wydanie 1, format 180 x 220, objętość 152 str., oprawa miękka
„Nowoczesne szkolenie psów tropiących” – podstawowa pomoc przy specjalistycznym szkoleniu psów. Chcesz rozwinąć naturalne zdolności łowieckie swego psa? Szukasz pomysłu na aktywne spędzenie czasu z pupilem? Zamierzasz wyszkolić psa-ratownika?
Zaufaj specjaliście! Autor, doświadczony trener psów przeznaczonych do pracy w ratownictwie, krok po kroku poprowadzi Cię przez kolejne etapy szkolenia zwierzęcia.
Z poradnika dowiesz się:
• na co należy zwrócić uwagę przy wyborze psa do tropienia,
• jak opracować indywidualny program treningowy dla pupila,
• jak motywować zwierzę do pracy węchowej,
• w jaki sposób układać ślady na różnych podłożach,
• jak fachowo ocenić postępy psa w tropieniu.
Z tą książką odkryjesz nieznane Ci dotychczas talenty i umiejętności swego czworonożnego przyjaciela.

Od autora Zanim przystąpisz do szkolenia Psi nos Wybór psa do pracy węchowej Szczeniak Pies dorosły Metody treningowe używane w pracy na śladzie Metody siłowe Metody z użyciem smakołyków Metody oparte na aportowaniu Metody oparte na instynkcie polowania Jaką metodę wybrać? Motywacja w pracy węchowej Instynkt łowiecki Motywacja przez pobudzanie do pościgu Wykorzystanie łańcucha zachowań łowieckich Teoria zapachu Układanie śladów i szkolenie pomocników Trening podstawowy Praca ze szczeniętami Podstawy Budowanie więzi ze szczenięciem Co zrobić ze zbytnio rozbawionym szczeniakiem Przed wyjściem w teren Praca na pierwszym śladzie Metoda trzech ścieżek Praca na śladach przewodnika Rozpoznawanie kierunku ś ladu Przygotowanie do zakrętów Zakręty pod kątem prostym w otwartym terenie Przedmioty na śladzie Komunikacja z psem za pośrednictwem linki Przygotowanie do aktywnego poszukiwania zgubionego śladu Trening zaawansowany Praca na długim śladzie Wiek śladu Ślepe odcinki Tropienie na zróżnicowanych podłożach Tropienie na śniegu Ślady zwodnicze Przedmioty zwodnicze Odpoczynek na śladzie Twarde nawierzchnie Zapach w butelce Zapach na sznurku Kojarzenie i analiza zapachów Pobieranie i przechowywanie zapachów Szkolenie z użyciem konserw zapachowych Tropienie ze scenariuszem Ślady znane i nieznane Pytania czytelników Zakończenie Dodatek Karta oceny postępów w tropieniu Testy dla kandydatów na psy ratownicze

Książka

  • Autor: 

    Bogusław Górny

  • ISBN: 

    978-83-7073-930-0

Inne produkty z tej serii: