Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: Kendal Shepherd, Paulina Ziółkowska-Radomiak
Waga produktu: 0.500 kg
EAN: 9788392824053
Wysyłka od: 9.90 PLN

Poznań 2010, wydanie 1, format 210 x 210, objętość 34 str., oprawa twarda

Książka "Psie przykazania" poświęcona jest kształtowaniu u dzieci i młodzieży prawidłowych zachowań związanych z bezpieczeństwem w obecności psów. W równym stopniu co do dzieci, skierowana jest do wszystkich rodziców, bez względu na to, czy w danej rodzinie jest pies czy go nie ma. Wbrew powszechnie panującej opinii, dzieci najczęściej są gryzione przez psy w wyniku kontaktów inicjowanych właśnie przez nie same. Warto nauczyć naszych najmłodszych (i siebie również!), jak należy zachowywać się przy psie, by nie prowokować go do zachowań agresywnych i stworzyć z nim przyjacielską relację. Dorośli często nie zdają sobie sprawy z tego, jakie zachowania dzieci niosą ze sobą ryzyko zostania pogryzionym przez psa, szczególnie, jeśli sami niewiele wiedzą o psach lub mają w domu psa łagodnego, nie stwarzającego sytuacji konfliktowych. Nie wiedza też o tym, że psy, które ich dziecko spotyka odwiedzając znajome rodziny, stanowią dla niego realne zagrożenie. Dzieci wychowane w przekonaniu, że wszystkie psy są miłe, lub że można z nimi robić co tylko nam przyjdzie do głowy, narażone są na pogryzienie.

Lekarka weterynarii Kendal Shepherd należy do czołowych specjalistów z zakresu zachowań psów w Wielkiej Brytanii. W książce „Psie przykazania” przedstawia 12 zasad bezpiecznego postępowania z psami. Odwołując się do własnych uczuć dziecka pytaniami „A jak ty byś się wtedy czuł?” autorka uczula dzieci, by nie drażniły się z psem, nie odbierały mu pilnowanych przez niego przedmiotów i nie okazywały wobec niego złości. Oczywiście, za „wdrożenie” tych zasad w życie są odpowiedzialni rodzice, którzy przede wszystkim sami powinni się do nich zastosować. Trudno oczekiwać od dziecka, że będzie odnosiło się do psa z szacunkiem gdy widzi, jak jego rodzice krzyczą na psa, biją go lub drażnią.
Ksiażkę uzupełnia drabina agresji – ilustrowany zbiór zachowań psa świadczących o tym, że coś go niepokoi. Drabina zaczyna się od najlżejszych sygnałów dyskomfortu, takich jak ziewanie, oblizywanie się czy odwracanie głowy, a kończy zachowaniami agresywnymi, takimi jak warczenie, kłapanie zębami i wreszcie gryzienie. Dzięki tym rysunkom możemy uświadomić sobie, jak wiele wysiłku wkłada pies w to, by nas poinformować o odczuwanym dyskomforcie. Niestety, aby zauważyć i prawidłowo odczytać te sygnały, musimy wiedzieć, czego szukać i co one oznaczają. Pamiętajmy też, że dzieciom jest o wiele trudniej zauważać mowę ciała psów i aby się jej nauczyć potrzebują wiele praktyki i dobrego przykładu ze strony rodziców. Warto jednak poświęcić czas na naukę psiej mowy ciała, dla bezpieczeństwa nas wszystkich i, także, dla dobra psów, które z nami mieszkają.

Wprowadzenie dla rodziców 1. Złość nie sprawi, że będzie z ciebie gość 2. Każdy pies może ugryźć, jeżeli poczuje się zagrożony 3. Nigdy nie bij i nie kop psa 4. Nie dotykaj psa, którego nie znasz 5. Nie drażnij ani nie ekscytuj psa 6. Pies nie wie, że jest niegrzeczny 7. Psy powtarzają te zachowania, które sprawiają im frajdę 8. najpierw naucz psa co ma robić, apotem spraw by chciał to robić 9. Nigdy nie odbieraj niczego psu 10. Kiedy psy "źle" się zachowują, potrzebują większej pomocy, a nie więcej kar 11. Przyzwyczajaj psa do swojego stylu życia 12. Naucz psa mówić "proszę" Drabiny agresji

Książka

  • Autor: 

    Kendal Shepherd

  • ISBN: 

    978-839282405-3

  • Redaktor: 

    Paulina Ziółkowska-Radomiak

Inne produkty z tej serii:
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...