Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: Turid Rugaas, Paulina Ziółkowska-Radomiak
Waga produktu: 0.500 kg
EAN: 9788392824008
Wysyłka od: 9.90 PLN

Poznań 2008, wydanie 1, format 148 x 210, objętość 60 str., oprawa miękka

Pies, który w czasie spaceru ciągnie na smyczy, stwarza dyskomfort i zagrożenie w stosunku do otoczenia, do właściciela oraz do samego siebie. Przechodnie zaczynają się takiego psa bać, właściciel ryzykuje złamania kończyn, a sam pies - uszkodzenia kręgosłupa lub tchawicy. W psychice psa szarpnięcia zapisują się w postaci negatywnych skojarzeń co sprawia, że z czasem zaczyna on postrzegać miejsca, w które jest wyprowadzany, jako niebezpieczne. Przekładać się to może na ogólną lękliwość, w tym na problemy z zostawaniem samemu w domu, oraz na reakcje obronne, czyli agresję w stosunku do obcych psów i ludzi.

Świadoma tego, Turid Rugaas postanowiła opracować technikę, która umożliwiałaby nauczenie psa spokojnego spacerowania na smyczy, bez użycia kolczatki czy łańcuszka. "W trakcie rocznego kursu instruktorskiego w klinice weterynaryjnej Grorudddalen na obrzeżach Oslo poproszono nas o wybranie tematu projektu, nad którym mieliśmy pracować w ciągu roku. Jako człowiek praktyczny, oczywiście wybrałam praktyczny projekt. Zdecydowałam się opracować metodę, która pozwalałaby nauczyć psy spokojnego chodzenia na smyczy. Okazało się to doskonałą zabawą. (...)" W takich słowach Turid wspomina historię powstania swojej metody, której od wielu lat uczy właścicieli psów i szkoleniowców podczas swoich podróży po całym świecie.

Metoda ta opiera się na wyciszaniu psa i nauczeniu go reagowania na sygnały dawane przez przewodnika nawet w sytuacjach rozpraszających psa. Przebieg szkolenia przedstawiony jest krok po kroku i bogato ilustrowany kolorowymi zdjęciami. Metoda ta, opierając się na dawaniu psu wolnego wyboru, jest podstawą resocjalizacji psów lękliwych, agresywnych i nadpobudliwych. Mimo, że wydaje się być prosta, wymaga solidnego przećwiczenia i zrozumienia jej idei. Jest przeciwieństwem szkodliwego uczenia psa skupiania się na przewodniku w czasie spaceru czy zmuszania zwierzęcia do chodzenia tuż przy nodze. Zamiast tego, uczy przewodnika skupiania się na psie i odczytywania jego stanu emocjonalnego, oraz pomagania zwierzęciu, gdy nagle sytuacja przerasta jego możliwości radzenia sobie. Pozwala psu w bezpieczny sposób realizować swoje potrzeby poznawania otoczenia i zaspokajać ciekawość, co jest podstawą stabilnej psychiki psów.
Z tej książki skorzystają wszyscy, którzy mają problemy z opanowaniem swojego czworonoga podczas spacerów, a także szkoleniowcy, którzy chcą stosować w swojej pracy z psami metody pozytywne.

Korzystając z rad zawartych w tej książce nie skrzywdzisz swojego psa ani fizycznie ani psychicznie.

Projekt &# 8222;Luźna smycz" Podstawy metody Szczegółowy opis metody Dlaczego psy ciągną na smyczy? Przykładowe problemy i ich rozwiązania Jakie akcesoria są najlepsze dla psa? Akcesoria, których powinno się unikać Szczeniaki Dorosłe psy i psi seniorzy Praca z grupą Stosowanie tej metody na co dzień Kiedy nie powinieneś stosować tej metody Dlaczego nie powinno się używać metod awersyjnych? Uczenie poprzez skojarzenia Zapamiętaj Podsumowanie Opinie o metodzie Przemyślenia O autorce Bibliografia

Książka

  • Autor: 

    Turid Rugaas

  • ISBN: 

    978-83-928240-0-8

  • Redaktor: 

    Paulina Ziółkowska-Radomiak

Inne produkty z tej serii:
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...