Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: Jon Katz,
Waga produktu: 0.500 kg
EAN: 9788389896827
Wysyłka od: 9.90 PLN
Wydawca: Galaktyka

Łódź 2007, wydanie 1, format 150 x 220, objętość 232 str., oprawa miękka
„Kiedy się ma do czynienia z psami i innymi zwierzętami,
warto pamiętać, jak mało o nich wiemy.
Z Orsonem działy się rzeczy, których nigdy nie rozumiałem”
„Ludzie, którzy kochają psy, często mówią o „psie swojego życia”. Wiele razy słyszałem to określenie, zanim zacząłem rozumieć jego rzeczywiste znaczenie. Pies mojego życia, to ten, którego kocham szczególnie mocno, czasami wręcz w sposób niewytłumaczalny.”
autor
Dobry pies to poruszająca opowieść o przyjaźni człowieka z psem. Historia psa, który uwielbiał swego pana, ale nie potrafił poskromić swoich niekontrolowanych zachowań, którym żadne szkolenia, leki, czy nawet praktyki szamańskie nie potrafią zaradzić. Piękny biało-czarny border collie, mający awersję do wszelkich rozkazów, nie poddający się szkoleniu czy tresurze, był przyczyną i źródłem wiecznych problemów, kłótni, awantur, konfrontacji, stresów, nieporozumień i wydatków. Kiedy Jon Katz zrozumiał, że Orson (pies pasterski) nie będzie mógł żyć szczęśliwie i w zgodzie z sobą w mieście takim jak New Jersey, kupił farmę i owce i razem ze swoim psem zamieszkał w uroczym Bedlam Farm.
Dla jednego z nich okazało się to błogosławieństwem. Dla drugiego...
John Grogan autor książki Marley i ja:
„Jon Katz, jak mało kto, doskonale rozumie psy. Przenikliwie bada relacje między ludźmi, a ich ukochanymi zwierzętami, wraz z niewysłowionymi radościami i rozdzierającymi smutkami, jakie się z nimi wiążą. O sekretach psiej duszy opowiada mądrze i pięknie, bez zbędnego sentymentalizmu, pozostawiając wiele do myślenia każdemu, kto kiedykolwiek zmagał się z uwielbianym, ale trudnym zwierzakiem.”
Z recenzji czytelników:
„Można lubić i doceniać towarzystwo wielu zwierzęcych pupilów, ale z żadnym nie poczujemy tej szczególnej jedności, co z psem” – napisał Katz.
Właśnie o tym jest ta książka. O miłości do psa, o nieprawdopodobnie silnej więzi między psem i jego człowiekiem. (..) Ta książka dostarcza wszelkiego rodzaju odczuć. Napawa nadzieją, że na świecie są jeszcze osoby zdolne do bycia wspaniałymi przyjaciółmi psów. Uświadamia, że pies jest pełnoprawnym członkiem rodziny, którego na równi z innymi bierze się pod uwagę w podejmowaniu życiowych decyzji. Opowieść ta otwiera przed czytelnikiem barwny i żywy świat miłości ludzko-psiej, pokazuje, jak silną i piękną relację można stworzyć z psem, szczególnie z „psem życia”. Udowadnia, że zawsze jeszcze jest coś do zrobienia, nawet jeśli pies jest ciężko doś wiadczony, a przypadek zdaje się beznadziejny.
Dagmara Gorczyńska
To książka o miłości. Prawdziwej miłości między człowiekiem a psem. To historia opowiadana przez człowieka, który usilnie stara się zrozumieć psie emocje, psi sposób postrzegania świata.
To prawdziwa, szczera i wstrząsająca opowieść, w której autor - doświadczony opiekun wielu psów - zwierza się ze swoich przemyśleń i rozterek. To tak, jakbyśmy byli na jego farmie, w jego domu czy ogrodzie. Wraz z nim przeżywamy problemy jego „psa życia” – Orsona. Maryla Lentowicz

Książka

  • Autor: 

    Jon Katz

  • ISBN: 

    978-83-89896-82-7

Inne produkty z tej serii: