Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: B. Nowicki, E.Pawlina,
Waga produktu: 0.300 kg
Wysyłka od: 7.00 PLN
Wydawca: PWRiL

Warszawa 2002, wydanie 1, format 195 x 125,objętość 93 str., oprawa miękka
Zainteresowanie publikacjami o gołębiach pocztowych jest od wielu lat. Ponieważ pierwsze wydanie tej książki (z 1997 roku) zostało wyczerpane, a zapotrzebowanie na nią nie maleje, podjęliśmy się przygotowania kolejnego zmienionego, nowego wydania.
Zgodnie z sugestiami czytelników poszerzyliśmy treść niektórych rozdziałów (np. o higienie w gołębnikach, żywieniu) i dodaliśmy nowe (o zachowaniu się gołębi, ich wzroście i rozwoju). W książce Czytelnicy znajdą odpowiedź na pytanie jednego z wyróżniających się hodowców - Witolda Zbrożyny z Wrocławia -jak wyhodować gołębie o wybitnych walorach lotowych? Dlatego też stosunkowo obszernie potraktowano takie rozdziały, jak „Kryteria wyboru gołębi pocztowych do hodowli", „Metody lotowania", „ Metody doskonalenia dzielności lotowej gołębi pocztowych". Mając na uwadze młodych, początkujących hodowców omówiliśmy najważniejsze metody chowu oraz podaliśmy wiadomości niezbędne do rozpoczęcia hodowli gołębi pocztowych. Pragniemy gorąco podziękować Kolegom: Eugeniuszowi Szalowi za cenne wskazówki dotyczące praktycznej hodowli gołębi pocztowych oraz Janowi Szmitowi z Chotkowa i Edwardowi Stefanko z Wrzesin, woj. lubuskie, a także Janowi Kiclerowi z Wawrzyńcowie, Georgowi Kitzlerowi z Komicy i Mieczysławowi Pawlinie z Kietrza, woj. opolskie, za umożliwienie wykonania fotografii gołębi, gołębników i urządzeń stanowiących ich wyposa­żenie.

Zapoczątkowanie hodowli gołębi pocztowych Gołębnik Żywienie Zachowanie się gołębi Rozród Wzrost i rozwój gołębi Kryteria wyboru gołębi pocztowych do hodowli Orientacja gołębi w przestrzeni powietrznej Kryteria wyboru gołębi na loty konkursowe Metody lotowania Przeprowadzanie lotów konkursowych metody doskonalenia dzielności lotowej gołębi pocztowych Choroby gołębi Literatura

Książka

  • Autor: 

    B. Nowicki, E.Pawlina

  • ISBN: 

    83-09-01754-5

Inne produkty z tej serii: