Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: Marek Cieślikowski,
Waga produktu: 0.750 kg
EAN: 9788370737924
Wysyłka od: 9.90 PLN
Wydawca: Multico

Warszawa 2009 wydanie 1, format 214 x 265, objętość 112 str., oprawa twarda
Sokolnictwo – wiedza tajemna czy zwykłe polowanie? Arystokratyczne hobby czy sport dla każdego? Miłość do zwierząt czy okrucieństwo? Niewiele dziedzin ludzkiej działalności związanej ze zwierzętami budzi tyle kontrowersji co sokolnictwo. Pora wyrobić sobie własne zdanie! Książka napisana przez doświadczonego sokolnika, kochającego ptaki drapieżne i emocje polowania. Dla wszystkich sokolników i zainteresowanych tą dziedziną łowiectwa.
Znajdziesz w niej wiadomości o:
·         gatunkach ptaków dla sokolników
·         ich żywieniu i utrzymaniu
·         akcesoriach sokolniczych
·          sposobach szkolenia ptaków łowczych
·         polowaniu na różną zwierzynę
Praktyczne porady i rzetelna wiedza na temat sokolnictwa!
Marek Cieślikowski jest z wykształcenia hydrobiologiem i ornitologiem. W połowie lat osiemdziesiątych przez krótki czas piastował funkcję sokolniczego i w tym okresie wprowadził polską organizację sokolniczą „Gniazdo Sokolników” do IAF (International Association for Falconry and Birds of Prey).
Jest lektorem Polskiego Związku Łowieckiego w dziedzinie sokolnictwa. Obecnie mieszka na Pomorzu Zachodnim, w terenie, o którym marzy zapewne każdy sokolnik. Jest też zwolennikiem polowania z ptakiem łowczym wyłącznie na zwierzynę łowną.

Trochę historii Moje początki Współczesne definicje sokolnictwa Gatunki ptaków drapieżnych ( szponiastych) w sokolnictwie europejskim Krótkoskrzydłe Szerokoskrzydłe Długoskrzydłe Podstawowe pojęcia określając ptaka łowczego Gniazdownik, gałęźnik i dziczek Kondycja, pasja łowiecka i apel Sokolarnie BFE, czyli bezpieczeństwo, funkcjonalność i estetyka Budowa woliery z tramwajem Budowa uniwersalnej woliery ośmiokątnej Woliery hodowlane Akcesoria i urządzenia sokolnicze Żywienie Pierzenie Wychowanie i układanie gniazdownika jastrzębia Ukrócenie, uwabienie i unoszenie Napuszczanie Oblot Układanie dziczka jastrzębia Układanie sokoła Polowanie z jastrzębiem Polowanie na kaczki Polowanie na bażanty Polowanie na kuropatwy Polowanie na zające Polowanie na króliki Polowanie na ptaki krukowate i mewy Polowanie z sokołem Trofea sokolnicze Ochrona i hodowla ptaków drapieżnych Kuba Kremikova Przyszłość sokolnictwa Słowniczek współcześnie używanych terminów sokolniczych Bibliografia

Książka

  • Autor: 

    Marek Cieślikowski

  • ISBN: 

    978-83-7073-792-4

Inne produkty z tej serii: