Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: Michał Radziszewski,
Waga produktu: 0.700 kg
EAN: 9788377050019
Wysyłka od: 9.90 PLN
Wydawca: Carta Blanca

Warszawa 2010, wydanie 1, format 210 x 290, objętość 96 str., oprawa twarda
Encyklopedia ilustrowana to czterotomowa seria albumów w klasycznej formie i atrakcyjnej cenie, w której zaprezentowano krajową faunę w układzie systematycznym. Albumy ukazują za-równo stworzenia pospolite, jak i te występujące sporadycznie czy zagrożone wyginięciem. Walor publikacji podnoszą setki doskonałych zdjęć znanych fotografów, a także dziesiątki ilustracji i mapy zasięgów występowania. Encyklopedia to przede wszystkim solidne kompendium, które uczniom pomoże lepiej zrozumieć lekcje biologii, a miłośników przyrody zachęci do samodzielnego odkrywania fascynującego świata zwierząt.
„Polska. Ptaki. Encyklopedia ilustrowana” prezentuje niezwykle bogaty świat polskiego ptactwa. Zawiera opisy ponad 100 gatunków ptaków, dokładne informacje o ich wyglądzie, trybie życia, miejscach lęgowych i czyhających na nie zagrożeniach, a także aktualne dane dotyczące systematyki, biologii i ekologii. Czytelnik znajdzie w albumie rzadko publikowane wiadomości, interesujące fakty naukowe i ciekawostki. Nasza propozycja niewątpliwie prze-kona wszystkich o wyjątkowych walorach ornitologicznych Polski.
Autor tekstów zamieszczonych w niniejszej publikacji to doświadczony ornitolog, na co dzień zajmujący się badaniem i obserwacją ptaków w ich naturalnym środowisku: w powietrzu, na lądzie i w wodzie.

Wstęp Charakterystyka rzędów Blaszkodziobe Łabędź niemy Łabędź krzykliwy Gęgawa Gęś zbożowa Krzyżówka Czernica i głowienka Cyranka i cyraneczka Pł askonos i nurogęś Grzebiące Głuszec Cietrzew Jarząbek i bażant Kuropatwa i przepiórka Nury Nur rdzawoszyi Pełnopłetwe Kormoran Perkozy Perkoz dwuczuby Perkozek i zausznik Brodzące Czapla siwa Czapla biała Bączek i bąk Ślepowron Bocian biały Bocian czarny Szponiaste Bielik Orzeł przedni i orlik krzykliwy Myszołów Błotniak łąkowy i błotniak stawowy Jastrząb i krogulec Kania czarna i kania ruda Rybołów Sokół wędrowny Kobuz Pustułka Żurawiowe Żuraw Kokoszka i łyska Siewkowe Sieweczka rzeczna i sieweczka obrożna Czajka Biegus zmienny i brodziec piskliwy Batalion Rycyk i kulik wielki Kszyk Śmieszka i mewa pospolita Mewa srebrzysta i mewa siodłata Rybitwa rzeczna i rybitwa białoczelna Rybitwa czarna i rybitwa białowąsa Gołębiowe Gołąb miejski Grzywacz i sierpówka Sowy Puchacz i uszatka Puszczyk i płomykówka Jerzykowe i lelkowe Jerzyk i lelek Kukułkowe Kukułka Kraskowe Zimorodek i dudek Żołna i kraska Dzięciołowe Dzięcioł duży i dzięciołek Dzięcioł zielony i dzięcioł czarny Wróblowe Skowronek i dymówka Oknówka i brzegówka Pliszka siwa i pliszka żółta Rudzik Kopciuszek i pleszka Słowik szary i słowik rdzawy Kos Kwiczoł Kapturka i piegża Wodniczka i trzciniak Mysikrólik i muchołówka żałobna Wąsatka i remiz Bogatka i modraszka Kowalik i pełzacz ogrodowy Gąsiorek Sójka i sroka Gawron i kawka Kruk i wrona siwa Wilga Szpak Wróbel Zięba Trznadel i dzwoniec Grubodziób i gil Słowniczek Indeks nazw Bibliografia

Książka

  • Autor: 

    Michał Radziszewski

  • ISBN: 

    978-83-7705-001-9

Inne produkty z tej serii: