Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: Marcin Karetta , Marek Szokalski,
Waga produktu: 1.350 kg
EAN: 9788360887592
Wysyłka od: 9.90 PLN
Wydawca: Carta Blanca

Warszawa 2008, wydanie 1, format 240 x 160, objętość 398 str., oprawa twarda
Książka zaprasza do przyjrzenia się z bliska ptakom i niezwykłym pejzażom przyrody w których żyją. Na kilkuset zdjęciach uznanych fotografów przyrody przedstawiono ponad 200 gatunków ptaków gniazdujących w Polsce oraz pojawiających się w naszym kraju podczas przelotów.
Obok najczęściej występujących gatunków, takich jak czapla siwa czy bocian biały, zaprezentowano ptaki bardzo rzadkie i mało znane np. alczyk, piaskowiec i kropiatka. Piękne fotografie przedstawiają różne sceny z ich życia: toki, walkę o terytorium, maskowanie się, polowanie, żerowanie.
Książka podzielona jest na sześć rozdziałów, w których omówione zostały gatunki związane z poszczególnymi siedliskami: ptaki miast; łąk i pól; lasów; jezior, rzek i bagien; wybrzeża morskiego oraz gór. Podział ten pozwala poznać wiele wykształconych przez ptaki cech i przystosowań do życia w określonym środowisku.
W albumie m.in.:
• wstęp omawiający obserwację i ochronę ptaków, sezonowe zmiany i migracje czy zmiany składu gatunkowego ptaków w ciągu ostatnich 100-200 lat
• mapa ptasich ostoi w Polsce
• około 400 pięknych fotografii

Ostoje ptaków o znaczeniu międzynarodowym Wstęp Ptaki miast Ptaki łąk i pól Ptaki lasów Ptaki wód śródlądowych Ptaki wybrzeży Ptaki gór Autorzy fotografii

Książka

  • Autor: 

    Marcin Karetta , Marek Szokalski

  • ISBN: 

    978-83-608-8759-2

Inne produkty z tej serii: