Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: Dorota Zawadzka,
Waga produktu: 0.400 kg
EAN: 9788370737917
Wysyłka od: 9.90 PLN
Wydawca: Multico

Warszawa 2011, wyd. 1, format 165 x 200, objętość 96 str., oprawa twarda
Czy wiesz, że w naszych miastach żyją nie tylko gołębie, wróble czy szpaki, ale również tak rzadkie gatunki jak wilga, grubodziób czy pleszka?
* Czy wiesz, że ptaki miejskie są mniej płochliwe niż ich dziko żyjący krewni, zjadają nieco inny pokarm i wcześniej zakładają gniazda?
* Czy wiesz, że kos czy pustułka odlatują na zimę w cieplejsze regiony kontynentu, natomiast ich krewni z miasta prowadzą osiadły tryb życia?
Z przewodnikiem tym poznasz swoich skrzydlatych sąsiadów mieszkających w mieście - od maleńkiego raniuszka po majestatycznego myszołowa. Dowiesz się, któe gatunki w mieście zakładają gniazda, a które przylatują tu na zimę w poszukiwaniu pokarmu.
Przystań na chwilę, przypatrz się i rozpoznaj, które ptaki odwiedzają Twoje osiedle, zaobserwuj, gdzie zakładają gniazda. Sprawdź, jak wiele ptaków opisanych w tej książce żyje w Twoim mieście.

Miasto – nowy dom dla ptaków Czy miasto to dobre miejsce do życia dla ptaków? Synantropizacja i synurbizacja Skrzydlaci mieszkańcy miast Zagrożenia i ochrona ptaków w miastach Obserwacja ptaków w miastach Strefy miejskie zamieszkiwane przez ptaki Zabudowa śródmiejska Osiedla mieszkaniowe Zieleń miejska Zabudowa niemieszkalna Lasy na peryferiach miast Strefa podmiejska Zbiorniki wodne wraz z otoczeniem Ptaki miast Skorowidz polskich i łacińskich nazw ptaków

Książka

  • Autor: 

    Dorota Zawadzka

  • ISBN: 

    978-83-7073-791-7

Inne produkty z tej serii: