Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: ,
Waga produktu: 0.600 kg
Realizacja zamówienia: 48 godzin
EAN: 9788393438693
Wysyłka od: 9.90 PLN

Warszawa 2014, wydanie 1, format 170 x 240, objętość 199 str., oprawa twarda

Niniejsza książka to nowatorska pozycja na rynku publikacji jeździeckich. Naszym podstawowym zamiarem było zebranie w jednym miejscu różnych tematów hipologicznych opisanych przez współpracowników magazynu „Piaffe". Artykuły zebrane są w kilka bloków tematycznych:

„Dawni mistrzowie sztuki jazdy konnej"
„Kultura jeździecka"
„Użytkowanie koni"
„Człowiek - koń - powiązane losy"
„Jeździectwo klasyczne"
„Legendarne konie"

Mam nadzieję, że czytelnicy docenią zgromadzoną tu wiedzę i wykorzystają ją w praktyce, przy poszukiwaniu odpowiedzi na elementarne pytania o właściwe postepowanie z końmi i uniwersalne zasady klasycznego wyszkolenia. W tym miejscu chciałbym też podziękować wszystkim autorom tekstów i zdjęć, szczególnie zaś naszemu „duchowi kreatywności", Hansowi E. Bergerowi, za oprawę graficzną książki.

Zrozumienie istoty relacji pomiędzy koniem a człowiekiem jest jak długa podróż, w którą wyruszyłam wiele, wiele lat temu... Dziś ludzie nie dosiadają już koni, aby toczyć wojny albo odkrywać świat; jeździectwo jest przede wszystkim źródłem przyjemności lub zarobku - w sporcie i hodowli - a dla niektórych osób formą duchowego rozwoju. Ale czas spędzany z końmi może być jeszcze czymś więcej niż tylko poszukiwaniem przyjemności, sposobem na zarabianie pieniędzy albo okazją do pracy nad sobą... „Piaffe" stara się pielęgnować i odświeżać tradycyjną wiedzę i kulturę jazdy konnej, inspirować, i zachęcać do zajrzenia pod współczesną otoczkę jeździectwa - prosto w naturę konia.

Dzięki magazynowi „Piaffe" i innym inicjatywom wydawnictwa WuWei rośnie grono osób, które chcą być wierne naturze i szczerze pragną dotrzeć do sedna jeździectwa. Właśnie dla nich stworzyłam miejsce na południu Niemiec, w którym mogą czuć się u siebie. Na stronie internetowej wydawnictwa znajdują się aktualne informacje na temat naszej działalności oraz adres ośrodka. To miejsce dające możliwość kontaktu i wymiany poglądów z osobami, które tak jak Wy są wielbicielami tych najbardziej inspirujących stworzeń na Ziemi.

Dzisiejszego świata koni nie da się oczywiście porównywać z tym sprzed lat. Na dzień pierwszej publikacji niniejszej książki, w 2011 roku, sporty konne przeżywają prawdziwy rozkwit. Świat, w którym istniała jedna, jedyna szkoła jazdy konnej, przeszedł do historii. We współczesnym jeździectwie użytkuje się wiele ras koni i w konsekwencji, istnieje wiele różnych sposobów jazdy. Pojawiły się różnorodne, częściowo sprzeczne ze sobą techniki i metody postępowania, które są dalekie od ideałów klasycznej szkoły jazdy.

Dla mnie i dla wielu znawców jeździectwa na świecie sprawdzone, klasyczne podejście pozostaje jednak najbardziej przekonujące. Te ponadczasowe zasady, które mogą z powodzeniem stanowić fundament szkolenia jeźdźców i koni również w przyszłości.

Trzeba powiedzieć wyraźnie: współczesne jeździectwo i klasyczna szkoła jazdy nie powinny być w opozycji. Tylko systematyczne ćwiczenia oraz uwzględnienie indywidualnych predyspozycji psychicznych i fizycznych konia jako równorzędnego partnera człowieka w sporcie, gwarantuje osiągnięcie pożądanej harmonii w siodle.

1. DAWNI MISTRZOWIE SZTUKI JAZDY KONNEJ O sztuce jazdy konnej i powrocie do kultury jeździeckiej Prawidłowy obraz konia podjeźdźcem Wszystko zaczęło się od Ksenofonta Historia jeździectwa - najważniejsze nazwiska i daty Szkoła jazdy Celtyberów - podstawą nauki Ksenofonta? Zasady szkoleniowe Ksenofonta Cyrk... kolebką ujeżdżenia 2. KULTURA JEŹDZIECKA Najważniejsze szkoły jazdy na świecie Andaluzyjska Królewska Szkoła Jazdy w Jerez de la Frontera Narodowa Szkoła Jeździecka - Cadre Noir w Saumur Emil Volkers - malarz koni 3. UŻYTKOWANIE KONI Jeździec i siodło kształtują konia Idealne siodło z perspektywy konia Idealne siodło z perspektywy jeźdźca 4. CZŁOWIEK – KOŃ – POWIĄZANE LOSY Zasady klasycznej szkoły jazdy Idealny piaff Idealny pasaż Idealny piruet Piruet: trzytakt czy czterotakt? Oto jest pytanie Kłus wyciągnięty 5. JEŹDZIECTWO KLASYCZNE Ocena nastroju konia Co nam mówi wyraz pyska konia Skala wyszkolenia – drogowskazem w pracy z koniem Klasyka i sport Takt i rozluźnienie Wywiad z trenerem Dolfem-Dietramem Kellerem Wywiad z trenerem Richardem Hinrichsem Kontakt i impuls Wywiad z pułkownikiem Kurdem Albrechtem von Ziegnerem Wywiad z trenerem Richardem Hinrichsem Dobre przejścia Wywiad z trenerem Richardem Hinrichsem Rozważania mistrza George'a Theodorescu W pułapce systemu? - Kerstin Diacont Jazda w równowadze - Kerstm Diacont Stosowanie pomocy w zgodzie z naturą konia - Eberhard Hubener 6. LEGENDARNE KONIE Niezapomniany Piaff

Książka

  • ISBN: 

    978-83-934386-9-3

Inne produkty z tej serii:
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...