Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: , Stanisław Kozłowski
Waga produktu: 0.700 kg
Wysyłka od: 10.50 PLN
Wydawca: PWRiL

Warszawa 2012, wydanie 1, format 165 x 235, objętość 400 str., oprawa twarda

Książka składa się z trzech części. Zaczyna się od krótkich, ale skondensowanych treściowo rozdziałów wprowadzających do studiowania drugiej części z opisami właściwości gatunków. Książkę zamykają klucze do określania tożsamości niektórych gatunków na podstawie cech morfologicznych liści w stadium wegetatywnym, generatywnym oraz cech morfologicznych kłosków i ziarniaków. Poza niewielkimi zmianami stanowią one przedruk z naszej wcześniejszej pozycji książkowej – Trawy w barwnej fotografii i zwięzłym opisie ich specyficznych cech. Najobszerniejszą część stanowią opisy właściwości gatunków, ich wymagań wobec siedliska oraz wykorzystania. Ze względu na przejrzystość tekstu zrezygnowano z zamieszczania nazwisk autorów pozycji literaturowych, czyniąc jednakże niezbędne wyjątki

W książce zamieszczono też wiele fotografii. Nie są one tylko elementem zdobniczym, ale nośnikiem merytorycznych wartości, które zostały na nich utrwalone.

Część I. Wiadomości wstępne 1. Wprowadzenie (Stanisław Kozłowski) 2. Właściwości morfologiczne (Stanisław Kozłowski) 3. Właściwości biologiczne (Barbara Golińska) 4. Właściwości chemiczne (Stanisław Kozłowski) 5. Występowanie i wymagania siedliskowe (Arkadiusz Swędrzyński) 6. Znaczenie i wykorzystanie (Barbara Golińska) 7. Hodowla traw i reprodukcja odmian (Piotr Goliński) Część II. Gatunki – opisy i fotografie 8. Szczegółowe opisy gatunków (Barbara Golińska, Piotr Goliński, Stanisław Kozłowski, Arkadiusz Swędrzyński) 9. Informacje o gatunkach sporadycznie występujących, zawlekanych oraz wprowadzanych do uprawy (Piotr Goliński, Stanisław Kozłowski) nCzęść III. Określanie tożsamości gatunkowej 10. Klucz do oznaczania ważniejszych gatunków traw w stadium wegetatywnym na podstawie cech morfologicznych liści (Piotr Goliński) 11. Klucz do oznaczania ważniejszych gatunków traw w stadium generatywnym na podstawie cech morfologicznych kwiatostanów (Piotr Goliński) 12. Klucz do oznaczania ważniejszych gatunków traw na podstawie cech morfologicznych kłosków i ziarniaków – elementów stanowiących materiał rozmnożeniowy (Piotr Goliński)

Książka

  • ISBN: 

    978-8309-01140-8

  • Redaktor: 

    Stanisław Kozłowski

Inne produkty z tej serii:
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...