Wczytuję dane...
Autor, Redaktor: Piotr Muras,
Waga produktu: 0.200 kg
Wysyłka od: 7.00 PLN
Wydawca: PWRiL

Warszawa 1995, wydanie 1, format 160 x 220, objętość 75 str., oprawa miękka
Drzewa i krzewy iglaste w obrębie jednego rodzaju różnią się wymaganiami glebowymi. Ogólnie jednak można przyjąć, że wszystkie dobrze rosną na glebach w wysokiej kulturze ogrodowej, a więc dostatecznie żyznych i umiarkowanie wilgotnych, niezachwaszczonych, strukturalnych i bogatych w próchnicę.
W książce tej znajdują się opisy ponad 50 gatunków i wielu odmian o szczególnych walorach dekoracyjnych, a także praktyczne wskazówki co do ich zastosowania oraz sadzenia i pielęgnowania.
Imponujace bogactwo świata roślinnego stwarza wielkie możliwości dowolnego komponowania zakładanych przez nas ogrodów. Chociaż mozna oczywiście wyobrazic sobie piekne założenia ogrodowe takze bez roślin iglastych, jednak iglaki, mimo że stanowia tylko małą część ś wiata drzew i krzewów, są szczególnie chętnie sadzone.
Ich nieustająca popularność wynika między innymi z olbrzymiej wprostróżnorodności form, niekiedy nawet w obrębie jednego gatunku. Stwarza to możliwość zastosowania roślin iglastych w każdym niemalmiejscu. Są odpowiednie zarówno do duzych założeń ogrodowych, jak też do całkiem niewielkich ogródków.
Odpowiednio dobrane mogą zdobić takze misy oraz inne pojemniki na tarasach i balkonach.

Wstęp Poznajemy sylwetki drzew i krzewów iglastych Wybieramy rośliny do naszego ogrodu Dlaczego klimat na pierwszym miejscu? Stanowisko też jest ważne! Kolekcjonerska pasja a nasze możliwości Na co nas stać? Sporządzamy projekt ogrodu Wybieramy rodzaj, gatunek i odmianę Dobór gatunków i odmian roślin iglastych dla 5 stref klimatycznych Polski Zestawienie drzew i krzewów iglastych według wymagań i zastosowania Przygotowujemy ogród do sadzenia roślin iglastych Odchwaszczanie gleby 17 Czym nawozić przed sadzeniem? Czy wapnować? Wykaz nazw łacińskich drzew i krzewów iglastych wraz z odmianami Lista potrzeb i Życzeń „Sadzimy" na papierze Kupujemy rośliny iglaste Kiedy i jak sadzimy Jak pielęgnować po posadzeniu Pielęgnowanie Żywopłotów iglastych Zabiegi pielęgnacyjne w dalszych latach Rośliny iglaste też wymagają nawożenia! Choroby i szkodniki roślin iglastych Wykaz nazw polskich drzew i krzewów iglastych

Książka

  • Autor: 

    Piotr Muras

  • ISBN: 

    83-09-01615-8

Inne produkty z tej serii: