Warszawa 2013, wydanie 1, format 175 x 240, objętość 258 str., oprawa miękka
Niezbędna w pracy:
- urzędników z zarządów dróg i GDDiAK
- urzędników odpowiedzialnych za zieleń miejską z wydziałów ochrony środowiska i komunalnych,
- projektantów miejskich terenów zieleni,
- wykonawców terenów zieleni,
- studentów architektury krajobrazu.
Wydawnictwo składa się z 3 części:
Pierwsza część
Autorstwa Pani Agnieszki Szulc, która od wielu lat zajmuje się projektowaniem oraz nadzorem nad zakładaniem i pielęgnacją zieleni przy trasach komunikacyjnych. Od 2003 r. pracuje w Zarządzie Dróg Miejskich w Poznaniu, gdzie jest naczelnikiem Wydziału Terenów Zieleni.Ta część publikacji zawiera praktyczne rozwiązania, wskazówki, opisy technologii i ich zastosowań, które na etapie projektu i przygotowania inwestycji są bezcenne dla projektanta, wykonawcy i inwestora. Zagadnienia poruszone w książce będą pomocne w wyborze najwłaściwszych systemów i materiałów.
Druga część
INSPIRUJÄ„CE PRZYKŁADY prawidłowo zaprojektowanej i wykonanej zieleni przy ulicach miast. Fotografie opatrzone są obszernymi opisami sytuacji wraz z wykorzystanymi metodami pielęgnacji, małą architekturą i technologiami, jak też z listami roślin zastosowanych w założeniach.
Trzecia część
KATALOG ROŚLIN autorstwa Jana Grąbczewskiego, Jacka Marcinkowskiego, Szczepana Marczyńskiego, Wiesława Szydło. Został podzielony na 5 części, grup roślin: drzewa i krzewy iglaste, drzewa lisicaste, krzewy lisicaste, byliny, pnącza.Specjalnie wybrane z asortymentu szkółek Związku Szkółkarzy Polskich. Dobór był konsultowany i sygnowany przez szkółkarzy i zawiera rosliny dobrze znoszące warunki miejskie.Każda roślina została zaprezentowana za pomocą zwięzłej, piktogramowej informacji: fotografii, sylwetki, cech morfologicznych i warunków siedliskowych, spisu zastosowań w otoczeniu ulic.
WIRTUALNE PRZEGLÄ„DANIE KSIÄ„ŻKI
Książka
-
Autor:
Agnieszka Szulc,Jan Grąbczewski,Jacek Marcinkowski,Szczepan marczyński,Wiesław Szydło
-
ISBN:
978-83-936695-0-9